Laulu- ja tantsupeo alguseni
16päeva 14tundi 11minutit 08sekundit
thumbnail

Tantsuetendus "Loodud jääma"

21.06.2019
Seekordne kontsert-etendus vaatab korraga nii rahvatantsu ajalukku kui ka tänapäeva ja nii kangastubki rahvatantsude muutumine läbi aja.

Tantsuetenduse idee autor ja pealavastaja Jaanus Randma: „Nagu igal rajatisel on alusmüür, on see ka rahvatantsul. Erinevad tegevused nagu ketramine, sepatöö ja kudumine seotult ammustest aegadest pärinevate tantsusammudega nagu nt labajalg, mis rikastas juba meie esivanemate vaba aega ja elu kurssi muutvaid sündmusi, panevadki osaliselt aluse tänapäevasele tantsulisele liikumisele. Siit sündiski mõte näidata tantsuetendusega just seoseid – kus ja kuidas üks või teine tänapäevane tantsusamm oma algse idee saanud. Tegevuste jäljendamine ja matkimine muusika saatel ning sinna juurde erinevate liikumiste kombineerimine tekitavad tervikliku kompositsioon, et lugu vaatajateni jõuaks ning tantsul on kindel roll meie kultuuri ja ajaloo säilimisel.“

Tegemist on eksklusiivse etendusega, mida võimalik nautida vaid ühe korra ning mille pealtvaatajate arvule seab piirangud etenduse eriline toimumiskoht. Samas tagab peopaik väga omanäolise, kordumatu ja peo ideekavandist lähtuvalt suisa mitmemõõtmelise elamuse. Etendus toimub Kassitoome orgu paigaldatud kahel laval. Üks neist on sümboolne rehetare, kus tantsitakse autentseid folkloorseid tantse. Teisel laval esitletakse samade tantsude kaasaegseid versioone. Tantsud on põimitud muusika ja sõnalise osaga.

Oma amfiteatriliku iseloomu tõttu on Kassitoome suurepärane toimumispaik etendusele, kus nii ümbritsev loodus kui ka suveöö valgus ja varjud ning lisanduv tõrvikute tuli võimaldab luua enneolematult lummava keskkonna.
Vaatajatel on võimalik istuda pinkidel või leida endale koht oru nõlvadel ja murul. Kassitoome on etenduse toimumiskohana teadlik valik, muu hulgas ka põhjusel, et seal toimus 1956. aastal esimene üliõpilaslaulu- ja tantsupidu Gaudeamus.