Meedia

Pressi akrediteerimine XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm” on lõppenud.

XXVII laulu- ja XX tantsupeole väljastatud akrediteering kehtib perioodil 30.06.-7.07 kõigil XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” sündmustel Tallinna Lauluväljakul ja Kalevi staadionil.

Akrediteeringu koos pressimaterjalidega saab kätte alates pühapäevast, 30. juunist kell 11.00 Oru hotellist (Narva mnt 120, Tallinn). Peonädala esimene pressibriifing toimub 1. juulil algusega kell 12.00 Oru hotellis (Narva mnt 120, Tallinn). Briifingul tehakse ülevaade praktilisest infost ja peonädalal toimuvast – valdkonna juhid annavad omapoolse kinnituse, et kõik on eesseisvaks peonädalaks valmis.

Laulu- ja tantsupeo toimumispaikade ümbruses kehtib pidude eel ja ajal lennukeelutsoon, mis tähendab, et keelatud on kasutada droone ja mistahes teisi lennumasinaid. XXVII laulu- ja XX tantsupeo ajal on piduliste turvalisuse tagamiseks keelatud mehitamata lennuvahendite lennutamine 500 meetri raadiuses ürituste toimumiskohtadest. Peokohtadest kaugemal tuleb droone lennutada vastavalt lennundusseadusele, taotledes selleks ühekordset luba ja kooskõlastades lend lennuametiga. Juhul, kui keegi siiski satub drooniga peopaikade kanti on Politsei- ja Piirivalveametil olemas vahendid lennumasinate seiramiseks ja vastumeetmete rakendamiseks, samuti on kasutuses tehnilised vahendid, mis aitavad leida ka droone lennutanud inimesi.

Akrediteeringuid väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel.

Akrediteering sisaldab:
 • Kaelakaarti koos oluliste kontaktandmetega
 • Pressi- ja taustinfomaterjale
 • Peonädala iga päeva hommikul detailset kellaajalist ülevaadet toimuvast
Akrediteering annab õiguse:
 • Kasutada valvega pressitelki Lauluväljakul kontsertide toimumise ajal. Pressitelgis on WiFi-ühendus, töölauad.
 • Külastada XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” kõiki pressikohtumisi.
 • Külastada XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” kontserti laupäeval 6. juulil algusega kell 19.00 ja pühapäeval 7. juulil algusega kell 14.00 Tallinna lauluväljakul.
 • Külastada XX tantsupeo “Minu arm” peaproov-etendust 4. juulil algusega kell 15.00 (soovijatel on võimalik broneerida istekohti, mille arv on piiratud).
 • Külastada XX tantsupeo “Minu arm” I etendust 4. juulil kell 19.00, II etendust 5. juulil kell 11.00 ning III etendust 5. juulil kell 18.00 Kalevi staadionil (ligipääs ümber staadioni seisukohtadele).
 • Külastada rahvamuusikute kontserti “Kannelde öö” neljapäeval, 4. juulil kell 21.00 (tagab sissepääsu, aga mitte istekoha).
 • Külastada Rahvamuusikapidu 5. juulil kell 15.00 Vabaduse väljakul.
 • Külastada kindlatel kellaaegadel XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” proove ning saada osa peo ettevalmistuse olulistest sündmustest (külaliste saabumine, kollektiivide majutamine koolides jms).
Pressikeskus Oru hotellis on avatud:

30.06 kell 11.00 – 19.00
01.07 – 3.07 kell 9.00 – 19.00
04.07 – 07.07 kell 9.00 – 21.00

NB! Info on pidevalt uuenev ja palume sellel silma peal hoida meie veebilehel: www.laulupidu.ee/meedia.

Akrediteeringuid puudutavad küsimused ja päringud palume saata aadressile meedia@laulupidu.ee. Pressikeskuse telefoninumber on 53 845 840.