Joonistuskonkurss „Laulupidu 2069“ ootab noorte pilte tulevikulaulupeost

Osalema oodatud kõik lapsed ja noored vanuses 7-19 eluaastat. Töid saab konkursile saata 11. märtsist kuni 30. aprillini 2019. Konkurss on osa Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta programmist.

Joonistuskonkursi eesmärk on innustada lapsi ja noori tutvuma laulu- ja tantsupidude liikumise ajalooga ning mõtlema, milline võiks see traditsioon välja näha 50 aasta pärast.

Konkursi ühe kaaskorraldaja, Eesti Kunstihariduse Ühingu juht Liia Jungi sõnul on Eesti laulu ja tantsu juubeliaastal lisaks minevikule oluline vaadata ka tulevikku, ja mõelda, mida saaksime teha selleks, et tähistaksime ka laulupeo 200. sünnipäeva. „Konkursil osalemiseks võiksid noored suhelda oma lähedaste, vanemate ja õpetajatega, et uurida, millest laulupeod koosnevad ja kuidas need valmivad. Joonistusele võiks jõuda nii see, mis peab noorte silmis jääma samaks, kui see, mis võiks olla uus, et noored selle ka tulevikus ära tunneksid,“ julgustab Jung noori.

Konkursile on oodatud osalema lapsed ja noored vanuses 7-19 eluaastat. Kõiki saadetud töid hinnatakse kokku neljas vanuserühmas: 1.-3. klass, 4.-6. klass, 7.-9. klass ja 10.-12. klass.

Konkursile saadetav töö peab olema paberkujul, tasapinnaline ja A3 formaadis. Joonistus- või maalimistehnika on vabalt valitav. Saadetud tööle tuleb lisada etikett joonistuse pealkirja ning autori nime, kooli, klassi ja juhendaja infoga. Töö pöördele tuleb lisada autori nimi ja kontaktandmed (telefon, e-mail).

Töö tuleb saata ERRi Lastejaamale posti teel hiljemalt 30. aprilliks 2019 aadressil Gonsiori 27, Tallinn 15029.

Igas vanuserühmas valitakse välja parim konkursile saadetud töö, mille autoril on võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld ja tõrvikut. Lisaks panevad parimate tööde autoritele korraldajad ja koostööpartnerid välja mitmeid eriauhindu. Parimatest joonistusest valmib kevade lõpus näitus.

Konkurssi korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja ERRi Lastejaam koostöös MTÜ Kunstihariduse Ühingu ja Kumu kunstimuuseumiga. Auhinnad parimatele panevad välja ABC Motors, Sokisahtel, Premia ja mitmed teised partnerid.

Info konkursi kohta leiab laulu- ja tantsupeo (www.laulupidu.ee) ja ERRi Lastejaama (lastejaam.err.ee) veebilehtedelt.

Kunstnik: Marja-Liisa Plats