Juubelilaulu- ja tantsupeole on küünlapäevaks müüdud üle 50 000 pileti

XX tantsupeo „Minu arm“ kolme etenduse piletid on praeguseks välja müüdud või broneeritud. XXVII laulupeo kahe kontserdi üldalale on pileteid vabalt saadaval. Tantsupeo piletid on enne pidu välja müüdud kõigil viimastel tantsupidudel, küll aga mitte kohe esimese kuu jooksul.

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaumi sõnul on XX tantsupeo kolme etenduse jaanuaris müüki tulnud piletid vähem kui kuu ajaga müüdud või broneeritud. Laulupeole on esimeste nädalatega müüdud ja broneeritud üle kahekümne tuhande pileti – kunagi varem pole nii lühikese ajaga nii suurt huvi üles näidatud. „See on kummardus meie lauljatele, tantsijatele ja pillimängijatele, kes just neil nädalail eelproovides repertuaariga kõva tööd teevad ning valmistuvad suvisteks etteasteteks,“ ütles Weidebaum.

„Tantsuväljaku korraldustoimkond on kaalumas võimalusi kõigile kolmele tantsupeo etendusele Kalevi staadionil lisatribüünide paigaldamiseks ning kogemus ütleb, et broneeringutestki võib vabaneda pileteid, mida lõpuks välja ei osteta. Lisavõimaluste tekkides anname sellest kindlasti teada, kuid tõenäoliselt toimub see broneeringuid silmas pidades aprilli teises pooles,“ lisas Weidebaum.

XXVII laulupeo kahele kontserdile on üldalale pileteid endiselt saadaval. Soodsamate hindadega piletid on eelmüügis kuni mai lõpuni, alates juunist kehtivad piletitele peoperioodi hinnad.

2019. aasta kannab Eestis tervikuna tähist „Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta“ ning selle tippsündmuseks on Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019 toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ ja sellele eelnev üle-eestiline tuletulemine.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ ajakava:

  • Tuletulemine 1. juuni (Tartu) – 3. juuli (Tallinn)
  • Tantsupeo esimene etendus neljapäeval, 4. juulil kell 19.00
  • Rahvamuusikapeo kontsert “Kannelde öö” neljapäeval, 4. juulil kell 21.00
  • Tantsupeo teine etendus reedel, 5. juulil kell 11.00
  • Rahvamuusikapeo peakontsert reedel, 5. juulil kell 14.00
  • Tantsupeo kolmas etendus reedel, 5. juulil kell 18.00
  • Rongkäik laupäeval, 6. juulil kell 13.00 – 18.00
  • Laulupeo avakontsert „Õpetajale“ laupäeval, 6. juulil kell 19.00
  • Laulupeo teise päeva suurkontsert pühapäeval 7. juulil kell 14.00