Juubelipeol saavad esimese laulupeokogemuse 7000 mudilast

Eile saabusid Tallinnasse ligi 7000 mudilaskooride väikest lauljat, et marssida rongkäigus ja teha täna lauluväljakul esimene ühine proov enne kell 14 algavat XXVII laulupeo „Minu arm“ peakontserti.

Mudilaskooride liigijuhi Maret Alango sõnul on mudilaste repertuaaris olevate laulude puhul leitud puutepunkt vanema aja luuletekstide ja uuema aja helikeele vahel. „Näiteks Siiri Siimeri ja Mihkel Veske laulus „Ilus oled, isamaa“ pakub lastele avastamisrõõmu 150 aastat tagasi kirjutatud luule. Mulle tundub see igati ilus ja väärikas kummardus meie esivanemate pärandile,“ ütles Alango.

Valikmudilaskooride esituses kõlab tänasel laulupeo kontserdil esmalt Maret Alango juhatamisel „Rõõmulaul“, mille on eesti rahvaluulele kirjutanud Riho Päts ning lavaliikumise on seadnud XX tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste.

Lisaks esitavad mudilased laulupeodebüüti tegeva Vilve Maidle juhatamisel täiesti uue laulu „Naerulohkudega maailm“, mille viisi on loonud Helin-Mari Arder ja sõnad Olivia Saar. Kolmanda loona kõlab Jaanika Kuusiku juhatamisel Olav Ehala ja Juhan Viidingu „Buratino laul“ ning lõpetuseks esitatakse Annelii Traksi juhatamisel Siiri Siimeri ja Mihkel Veske teos „Ilus oled, isamaa“.

Nii suur hulk mudilasi ei ole varem üldlaulupidudel osalenud. See sai juubelipeol võimalikuks tänu sellele, et  XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ muudeti varasemate pidudega võrreldes ühe päeva võrra pikemaks. Sellest tulenevalt toimusid tantsupeo etendused neljapäeval ja reedel ning laupäeval tegid koolimajades seni ööbinud tantsijad ruumi oma maakonnast saabunud mudilastele.

XXVII laulupeo „Minu arm“ peakontsert algab täna kell 14.00 ja lõppeb orienteeruvalt kell 21.00. Lauluväljaku kõik väravad avatakse külastajatele kell 12.30. Pärast peo lõppu on liiklus ohutuse tagamiseks suletud Pirita teelt kesklinnani, kuni suurem rahvamass on lauluväljakult lahkunud.