Kollektiivide 2019/2020 hooaja tegevustoetuste taotlusvoor on avatud

Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetusprogrammi raames on 18. oktoober kuni 4.november 2019 avatud kollektiivide tegevustoetuste taotlusvoor hooajaks 2019/2020.

Kollektiivide kontaktisikutel on võimalik täita taotlusi laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris aadressil http://register.laulupidu.ee.

Kollektiivid saavad kuni 4. novembrini valida tegevustoetust kas Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi poolt valitud väljunditoetust ja/või otsest rahalist toetust kindlate eesmärkide saavutamiseks.

Käesoleval juubeliaastal suurenes toetusprogrammi maht, misläbi on sel hooajal võimalik äsja avaldatud Praxise mõttekoja poolt teostatud kollektiivijuhi sotsiaalseid garantiisid käsitleva uuringu tulemuste taustal võimalik kollektiividel taotleda kollektiivijuhi palgatoetust. Tegemist on riigi poolt töös oleva palgatoetuste süsteemi pilootprojektiga mis võimaldab kooriühingu ja ERRS-i ekspertide hinnangul kõige keerulisemas olukorras tegutsevatel isemajandavatel kollektiividel (MTÜ-d jt) juba sel hooajal taotleda oma juhendajale palgatoetust. Eelduseks on juhiga sõlmitud kehtiv ja nõuetekohane leping ning juhil on SA KUTSEKODA poolt väljastatud kehtiv kutsetunnistus.

Kui juhil kutsetunnistust veel ei ole, saab kollektiiv sel hooajal toetusprogrammi toel katta kutsetunnistuse omandamisega seotud kulud. Juhi kutsetunnistus saab olema üheks tingimuseks ka edaspidiste palgatoetuste taotlemisel.

Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kooride, orkestrite ja rahvatantsurühmade kollektiivi toetusprogrammi järgmise hooaja tingimustega saab tutvuda Eesti Kooriühingu, ERRS-i ja ELT SA kodulehel.

Toetust saab  kuni 4. novembrini (kl 23.59) taotleda laulu-ja tantsupeo elektroonilises registris.

Hilinenud taotlusi ei menetleta.

Lisainfo:

Eesti Kooriühing

Programmitoimetaja Aiki Koolmeister

aiki.koolmeister@kooriyhing.ee

telefon 627 4456

 

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts

Programmitoimetaja Elsa Vapper

toetus@errs.ee

telefon 601 5641

 

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Programmitoimetaja Vaike Rajaste

vaike.rajaste@laulupidu.ee

telefon 627 3120