Laulu- ja tantsupeo liikumises osalejaid tunnustas KULKA ja Vabariigi President

Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva eelõhtul saame rõõmustada laulu- ja tantsupeo liikumisega seotud väärt inimeste tunnustamise ja märkamise üle.

Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri valdkonna peapreemiad pälvisid XII noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson ja tantsupeo pealavastaja Margus Toomla.

Elutööpreemia rahvakultuuri valdkonnas sai Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu eestvedaja Liivi Soova.

Rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia laureaatide seas olid XII noorte laulupeo idee autor, XXVII laulupeo dirigent ja helilooja Rasmus Puur, XII noortepeo rahvamuusikute pealik Juhan Uppin, XII tantsupeo helilooja Maian-Anna Kärmas ning laulu- ja tantsupeo pikaajaline Tartu kuraator Liidia Konsa.

Presidendi otsusel tunnustatakse laulu- ja tantsupidude meeskonna asendamatut liiget Jaan Laidmetsa Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. Valgetähe V klassi teenetemärgiga tunnustatakse Lääne-Virumaa kaua-aegset laulu- ja tantsupidude kuraatorit Ello Odraksit.

Valgetähe V klassi teenetemärgi pälvivad koorijuht ja nasikoorilaulu edendaja Margit Võsa, orkestridirigent ja pedagoog Rein Vendla, tantsulooja ja –õpetaja Helgi Taelma, tantsuõpetaja ja eestluse hoidja Ameerikas Lehti Merilo, koorijuht ja kohaliku elu edendaja Marina Kossolapova ning rahvatantsujuht ja kohaliku elu edendaja Natalja Mõttus.