Laulu- ja tantsupeo rongkäik piirab oluliselt Tallinna liikluskorraldust

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ rongkäigus marsib laupäeval enam kui 47 000 osalist. Rongkäik saab alguse kell 13.00 ning liikumisteekonna pikkus on umbes viis kilomeetrit, kõnnitakse marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljak.

Rongkäigu tõttu on liiklus Tallinna kesklinnas ja Pirita teel laupäeval ning reede õhtul oluliselt piiratud. 5. juulil alates kell 21.00 kuni 6. juuli kell 18.00 on keelatud parkimine rongkäigu kolonnide rivistumise alal ning 6. juulil kell 9.00 kuni 18.00 on samal alal liiklus täielikult suletud.

6. juulil alates kell 11.00 (liinibussid alates kell 12.00) kuni kell 18.00 on avalik liiklus seoses rongkäiguga suletud marsruudil Vabaduse väljak – Viru väljak – Narva maantee – Pirita tee – Vana-Pirita tee kuni lauluväljaku mereväravateni. Trolliliiklus Mustamäelt toimub tagasipöördeks kuni Koidu tänavani. Liinibussid suunatakse Pärnu maanteelt Estonia puiesteele ning Estonia puiesteelt Teatri väljaku ja Lembitu tänava kaudu Liivalaia tänavale. Vaata rongkäiguga seotud liiklusmuudatusi koos skeemiga siit.

„Laulupeole minnes ja sealt tulles soovitame ummikute ning sellega kaasnevate võimalike ebameeldivuste ja ajakulu vältimiseks kasutada ühistransporti, liigelda jalgsi või jalgrattaga,“ rõhutas peo liikluskorralduse juht Valdur Talts. Samuti kutsub ta autojuhte üles olema liikluses tavapärasest ettevaatlikum. „Tänavatel on palju lapsi ning neid, kes igapäevaselt pealinna liiklusega harjunud pole, mistõttu peavad teised liiklejad olema eriti valvsad ja tähelepanelikud,“ lisas ta.

Pealtvaatajatel paluvad korraldajad hoida rongkäigu liikumiskoridor kogu trassi ulatuses vabana ja rongkäigu paremaks jälgimiseks hajutada ennast kogu teekonna ulatuses. Mida ühtlasemalt pealtvaatajad paiknevad, seda parem on rongkäiku jälgida ja turvalisem ka rongkäigul liikuda. “Soovitame kõikidel pealtvaatajatel jääda kõnniteedele, et rongkäigule jääks piisavalt ruumi liikuda. Kuna rongkäik siseneb lauluväljakule Mere väravatest, tuleb rongkäigu sisenemise ajal pealtvaatajatel kasutada peoalale sisenemiseks üksnes Oru ja Lasnamäe väravaid. Pärast rongkäigu lõppu ja pühapäevasel kontserdil on pealtvaatajatele igal ajal avatud kõik väravad,” ütles rongkäigu juht Jaanus Väljamäe.

Vahetult enne lauluväljakule jõudmist liigub rongkäik mööda Reidi tee ehitusest. „Rongkäigulised liiguvad Russalka juures mööda sõiduteed, pealtvaatajad suunatakse selles kohas aga paarkümmend meetrit eemale, ent visuaalne kontakt rongkäiguga säilib kogu trassi ulatuses,“ lisas Väljamäe.

Oluline on ka see, et mõlemal päeval on laulupeo lõppedes liiklus suletud Pirita teelt kesklinnani, kuni suurem rahvamass on lauluväljakult lahkunud. „Peo lõppedes liigub suur rahvamass kesklinna suunas, mistõttu on kõikide liiklejate ohutuse tagamiseks liiklus suletud seni, kuni enamik inimesi on alalt lahkunud ning turvaliselt koju jõudnud,“ kinnitas Valdur Talts.