Laulu- ja tantsupeo sissepääsude juures töötavad tasuta rattaparklad

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ korraldajad panevad pealinnas liiklejatele südamele, et võimalikult varakult arvestataks juuli esimesel nädalal ajutiselt ümberkorraldatud liikluse ja parkimispiirangutega ning võimalusel liikuda jalgsi, ühistranspordi või jalgratastega.

Et kõik peolised pärast kontserte turvaliselt koju pääseks, tuleks arvestada liikluspiirangute- ja takistustega ka pärast laulu- ja tantsupeo kontsertide lõppu. Täpne info liikluse ja parkimise ümberkorralduste kohta asub siin.

Koostöös Tallinna Kommunaalametiga korraldatakse XXVII laulupeol ja XX tantsupeol parklad eraldi osavõtjate ja pealtvaatajate jalgratastele, mistõttu pääseb kõige mugavamalt liikuma just rattaga. Rattad saab jätta parklasse omal vastutusel, väljaspool peo suletud territooriume asuvates pealtvaatajate jalgrattaparklates abistavad külastajaid G4S noored töömalevlased.

Pealtvaatajate jalgrattaparklate asukohad ja lahtioleku ajad:

Kalevi staadioni piirkonnas asub parkla Staadioni tänava sissepääsu juures ning see on avatud 4. juulil kell 13.00-22.30 ja 5. juulil kell 9.30-23.00.

Lauluväljaku ümbruse jalgrattaparklad asuvad Mere, Oru ja Lasnamäe väravate juures ning need on avatud 6. juulil kell 14.00-24.00 ning 7. juulil kell 12.00-22.00.

Lisaks tavaratastele võetakse vastu ka rulad ja tõukerattad. Pärast ratta ära paigutamist saab käepaela alusel hiljem oma ratta uuesti kätte. Lauluväljaku parklate juures tegutsevad abilised jälgivad jooksvalt ka parklate täitumist ning suunavad vajadusel ratturid teiste väravate juures olevate tühjemate parklate juurde. Rattaparkalte täitumise korral võib oma ratta kinnitada ka parklate lähikonnas oleva lauluväljaku ala piirdeaia külge, kuid nii avatud kui ka suletud väravate kohad tuleb hoida vabana. 

Osalejate jalgrattaparklate asukohad ja lahtioleku ajad:

Osalejate jalgrattaparklad asuvad Lauluväljaku territooriumil Mere värava kõrval ja Kalevi Staadioni territooriumil harjutusväljaku kõrval. Osavõtjate jalgrattaparklad on valveta ja iga rattur lukustab enda jalgratta ise parkla piirdeaia sees olevate tarade külge.