Laulu- ja tantsupeolised kutsuvad oskuste festivalile „Noor meister 2019“

3.-4. mail toimub Eesti Näituste messikeskuses oskuste festival „Noor meister 2019“. Festivali keskmes on oskused ja teadlikud erialavalikud ning oma kogemusi jagavad ning esinevad teiste hulgas ka laulu- ja tantsupeoga lähedalt seotud inimesed.

Festivali korraldava SA Innove kommunikatsioonispetsialisti Evelin Männiste sõnul saavad sirguvad meistrid kutsemeistrivõistlustel oma oskusi proovile panna ning külastajad näha, milliseid oskusi on erinevates ametites vaja ning kui meisterlikud on noored, kes on valinud kutsehariduse. „Ootame messikeskusesse tuhandeid noori koos oma õpetajate ja vanematega. Festival ootab kõiki külla, sest uute oskuste avastamine ning juurde õppimine ei küsi vanust,“ lisas ta.

Kahepäevane üritus on täis võimalusi täiendada enda teadmisi, panna käed külge erinevates töötubades, mida korraldavad nii koolid ja ettevõtted ning vaadata ringi võimaluste maailmas, mida pakuvad juba omandatud oskused. Teiste hulgas saab festivalil infot näiteks Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ja Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kohta.

Reedel veidi pärast keskpäeva astuvad festivalil kahe lauluga üles Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli naiskoor dirigent Ksenija Grabova juhtimisel ning kahe tantsuga esineb Sõprus C-noorterühm Agne Kurrikoff-Hermani juhendamisel. Seejärel orienteeruvalt algusega kell 12.45 esitatakse rahvaliku mängu stiilis ühiselt Tauno Aintsi ja Urve Tinnuri teos „Üksi pole keegi“, mis kõlab ka suvel XXVII laulupeol „Minu arm“.

Samuti esinevad festivalil algusega kell 12.50 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli Bigbänd Siim Aimla juhatamisel ning algusega kell 15.30 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli funkbänd Mairo Marjamaa juhendamisel.

Tegevustena loetlevad korraldajad veel üles 14 põnevat töötuba, kus saab käed külge panna; ca 15 kutsemeistrivõistlust, milles panevad ennast proovile parimad õppurid üle Eesti; noorte DJ-lahingu. Päeva juhib ja oma bändiga esineb Daniel Levi. Kohal on õpilasfirmad, noorteorganisatsioonid, noored youtuber’id ja palju muud.

Festival on kõigile tasuta! Uuri lisa: www.noormeister.ee