Laulu- ja tantsupeoliste toitlustamiseks kulub 61 tonni suppi

Täna alustas Kalevi staadionil tööd välisöökla, kus järgnevate päevade jooksul saavad söönuks enam kui 11 500 tantsupeolist. Nädala teises pooles kerkib välisöökla ka lauluväljakule. Suurimaks väljakutseks saab välisööklale olema rongkäigupäev, kui mõne tunni jooksul toitlustatakse enam kui 47 tuhat inimest.

Kokku jagatakse lauljatele, tantsijatele ja muusikutele nädala jooksul laiali 61 tonni suppi, mis tähendab 180 000 supiportsjonit. Peoliste lõunamenüüs on viis erinevat suppi, millele lisaks jagatakse nädala jooksul välja ka 12 000 pätsi leiba.

Välisööklate toimimise ja suppide jagamise eest hoolitsevad 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast, kes on peoks valmistunud veebruarist alates. Naiskodukaitse esinaise Airi Toomingu sõnul on tegemist erakordselt mahuka tööga, kuid tänu varasematelt pidudelt saadud kogemusele ollakse peonädalaks valmis. Ettevalmistust nõudis Toomingu sõnul nii peonädala vabatahtlike leidmine kui ka suures mahus vajaliku varustuse ja köögitehnika hankimine, mis tuleb kokku paljudest erinevatest kohtadest.

“Peo mahtudega oleme tuttavad juba varasematest pidudest, mistõttu usun, et oleme teinud korraliku ettevalmistuse ja kõik sujub plaanipäraselt ning iga peoline saab kõhu täis,” rääkis Tooming.

Nädala teises pooles kerkib lisaks Kalevi staadioni kõrval asuvale välisööklale ka Tallinna Lauluväljakule püstitatav laulupeoliste toitlustusala. Töömahukamad päevad on naiskodukaitsjatele reede ja laupäev, mil tuleb mõlemas köögis ühtekokku supp valmistada ja laiali jagada enam kui 45 000 peolisele. Laupäeval toimub peoliste toitlustamine Tallinna Lauluväljakul, mil peolised võetakse vastu otse rongkäigult.