Laulu- ja tantsupeolistele jagatakse välja enam kui 45 000 korduvkasutatavat veepudelit

Kui viimasel laulu- ja tantsupeol jagati peolistele välja ligikaudu 60 000 ühekordset veepudelit, siis sel korral on kasutusel korduvkasutatavad pudelid. Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaumi sõnul on see üks mitmest korraldajate astutud sammust, et peo ökoloogiline jalajälg võimalikult väike oleks.

Korduvkasutatavate veepudelite ja joogivee pakkumisega kõigile külalistele välditakse suurel hulgas ühekordse plastiprügi tekkimist. Veepudelid panevad peolistele välja laulu- ja tantsupeo toitlustuspartner Põltsamaa ja Selver.

Orkla Eesti turundusdirektor Marek Viiloli sõnul on pudelitega peoliste varustamise taga oluline selle suurem missioon, hoida peokeskkonda ja ümbritsevat puhtamana. „Meie üks jätkusuutliku majandamise lubadustest on plastireostuse vähendamine, mistõttu oli mitmekordselt kasutatavate joogipudelite osalejaskonnale kinkimine Selveri ja peo korraldajatega koostöös, meie jaoks lisaks supitootmisele loogiline koht panustamiseks. Nii on puhas joogivesi kõigile peolistele kogu aeg kättesaadav ja mugavalt tarbitav ning kõik harjutusväljakud ja peoplatsid on ka sellevõrra puhtamad,” rääkis Viilol.

Veepudelite täitmiseks paigaldatakse Tallinna lauluväljakule ja Kalevi staadionile joogiveepunktid, kust on võimalik oma veepudeleid täita. Joogiveepunkte täidab Tallinna Vesi ja need jäävad paigale laulu- ja tantsupeo lõpuni.

“Tallinna Vee jaoks toob peonädal kaasa kiired päevad, sest lisaks linlastele hoolitseme ka selle eest, et laulu- ja tantsupeolised janu ei kannataks. Peame oluliseks pudeliveele kraanivee eelistamist ja seeläbi ka keskkonna hoidmist, mistõttu on meil väga hea meel, et tänavu koos laulu- ja tantsupeo korraldajatega seda sõnumit veel rohkem levitada saame,” rääkis Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Eliis Vennik.

Lisaks korduvkasutatavatele veepudelitele on tänavusel laulu- ja tantsupeol kasutusel ka uuenenud toidunõud ja supilusikad, mis on valmistatud taaskasutatud taimsest toorainest. Ka Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil tegutsevad toitlustajad kasutavad keskkonnasõbralikke nõusid. Olulise uuendusena luuakse koostöös partneritega Lauluväljakul ja Kalevi staadionil külastajatele võimalused oma panditaara ja muude jäätmete eraldi sorteerimiseks. Selleks on paigaldatud väljakutele erinevad konteinerid. Jäätmete kogumise ja sorteerimise eest vastutab Kemmerling.

Pikema ülevaate laulu- ja tantsupeo korraldamise keskkondlikest põhimõtetest leiab https://2019.laulupidu.ee/laulupidu/roheline-pidu/