Laulupeo piletite müük lõpetati, müüdud on üle 62 000 pileti

XXVII laulupeo „Minu arm“ tänasele kontserdile on kell 15.00 seisuga müüdud üle 62 000 pileti. Operatiivstaabi otsusel hetkel inimeste turvalisuse ja ohutuse kaalutlustel pileteid eelmüügist ega ka väravast juurde ei müüda. Ilma piletita inimestel soovitatakse väravasse mitte tulla.

Lisaks müüdud piletitega inimestele on väljakul koos lauljate ja muusikutega üle 100 000 inimese. Kõikidelt ilma piletita inimestelt palume mõistvat suhtumist ning palume jälgida pidu ülekandes suurtelt ekraanidelt Tallinnas Vabaduse väljakul ning Maarjamäe lossis ning ekraanidelt oma kodupaigas üle Eesti. Piletite müük avatakse lauluväljaku väravates taas kui lauluväljakult piletiga väljakult lahkujate arv seda võimaldab.

Politsei, meditsiiniteenistuse ja Päästeameti kinnitusel on prioriteet piletiga külastajatele nende turvalisuse tagamine. Kiireks sekkumiseks on vaja tagada rahvamassis ligipääs nii abi kutsumiseks kui ka pakkumiseks. „Igal alal on oma vastuvõtuvõime, mis lauluväljaku puhul on antud juhul saavutatud. Kõigi turvalisuse tagamisel on nii politseil, päästel kui ka meedikutel vaja ruumi, et abi jõuaks vajadusel inimesteni,“ ütles Kesklinna politseijaoskonna juht Kaido Saarniit.

Laulupeo pressiteenistus koos politsei, Päästeameti ja Piletileviga jagavad olude muutudes uut infot.