Oktoobris asuvad võistlustulle 23 noort koorijuhti

16.-19. oktoobrini 2019 toimub Tallinnas VII Eesti noorte koorijuhtide konkurss, kus asub võistlustulle 23 noort dirigenti. See on suurim võistlejate arv konkursi ajaloo jooksul.

Töös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoori, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkooriga selguvad kolme vooru jooksul tänase Eesti parimad noored koorijuhid. Igas voorus ootab võistlejaid erinev repertuaar.

Osalejaid hindab rahvusvaheline žürii koosseisus Anders Eby (Rootsi), Seppo Murto (Soome), Anu Tali, Indrek Vijard ja Mikk Üleoja.

Huvilistel on võimalik konkurssi jälgida ning võistlejatele kaasa elada.
Kolmapäeval, 16. oktoobril  kell 14 toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) kammersaalis I voor: töö EMTA segakooriga, kavas Pärt ja Tubin. Sissepääs on tasuta.

Neljapäeval, 17. oktoobril kell 17 EMTA kammersaalis II voor: töö Eesti Rahvusmeeskooriga, kavas Ernesaks, Kapp, Läte, Saar, Tubin, Türnpu. Sissepääs on tasuta.

Võitjad selguvad laupäeval, 19. oktoobril kell 16 EMTA kontserdi- ja teatrimajas finalistide kontserdil, kus esinevad EMTA segakoor, Eesti Rahvusmeeskoor ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor finalistide juhatusel. Kolm parimat dirigenti saavad rahalised preemiad, lisaks antakse välja eriauhinnad.

Finalistide kontserdi piletid hinnaga 15/10 eurot on müügil Piletilevis ja enne algust kohapeal.
Kontserdi kannab üle Klassikaraadio.

Vabariiklikud dirigentide konkursid on Eestis toimunud alates 1985. aastast ning mänginud olulist rolli mitme tänase tuntud muusiku dirigenditeel.

Konkursi korraldajateks on Eesti Kooriühing, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Eesti Rahvusmeeskoor. Konkurss on pühendatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 100. aastapäevale ja Eesti Rahvusmeeskoori 75. aastapäevale.