Politsei aitab kaotatud ja leitud asjad taas omanikeni

Rahvarohketel üritustel juhtub ikka, et keegi kaotab või leiab rahvasummas mõne kaasavõetud eseme. Väärtuslikumad esemed tuleks laulupeol toimetada politseipunkti, muud asjad aga laulu- ja tantsupeo infotelki.

Tallinna Lauluväljakul Oru väravate juures asub politseiala, kuhu saab kuni pühapäeva õhtuni tuua ja saada tagasi kaotatud esemeid. Kui laulu- ja tantsupeo lõpuks pole omanik kaotatud esemele järgi tulnud, viiakse see politseijaoskonda. Isikut tõendav dokument tunnistatakse leidmise või kaotamise korral kehtetuks ja seda omanikule ei tagastata.

Ülejäänud leiud nagu riideesemed tuleks viia laulu- ja tantsuväljakul asuvatesse infotelkidesse, kust neid ka kätte saab. Lauluväljaku Oru värava juures asuvasse infotelki saab leitud asju viia alates reedest kuni pühapäevani kell 9.00 – 22.00.

Kaotatud riideesemete ja muu taolise leidmiseks tuleb pärast pidu pöörduda Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse poole numbril 627 3120 või kirjutada meiliaadressil laulupidu@laulupidu.ee. Kaotatud esemeid saab kätte Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusest (Pärnu mnt. 10, a-korpus, 4. korrus) kahe nädala jooksul pärast peo lõppu.

Bussi unustatud asjade puhul tuleks helistada telefonil 643 4152, trammi unustatud asjade puhul telefonil 643 4151, trolli unustatud asjade puhul telefonil 643 4150. Kõnes tuleks kirjeldada võimalikult täpselt kaotamise asjaolusid (liini number, kaotamise aeg jms) ning kaotatud eset.

Kui lõpp-peatusse jõudes leiab juht ühissõidukit üle kontrollides mahaunustatud esemeid või toob mõni aus sõitja istmele unustatud asjad juhi kätte, kogutakse kaotatud esemed tööpäeva lõpuks kokku.