Pühapäeval, 16. juunil kell 18 korraldab Eesti Kooriühing Tallinnas noorte dirigentide kontserdi

Metodisti kirikus toimuval kontserdil esinevad säravad noored interpreedid: Mari Kalling Tallinna Toomkooli mudilaskooriga, Oliver Povel-Puusepp Eesti Rahvusraamatukogu naiskooriga, Priit Rusalepp Tapa Linna Orkestriga ja Valter Soosalu kammerkooriga Kolm Lindu.

Mari Kalling (s 1989) on laulnud kammerkooris Collegium Musicale ja ansamblis Vox Clamantis. Ta töötab Tallinna Toomkoolis muusikaõpetajana ning mudilaskoori ja lastekoori dirigendina, samuti juhatab segakoori Uue Maailma Koor.

Priit Rusalepp (s 1988) töötab Tapa Linna Orkestri dirigendina, Vanemuise Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeistrina ning Ülenurme Muusikakoolis trompetiõpetajana.

Oliver Povel-Puusepp (s 1992) on juhatanud Saue Poistekoori, praegu juhatab Rahvusraamatukogu naiskoori, Paldiski segakoori ja Eesti Üliõpilaste Seltsi meeskoori. Ta laulab Eesti Rahvusmeeskooris ja kammerkooris Collegium Musicale.

Valter Soosalu (s 1992) töötab dirigendina Kammerkooris Kolm Lindu ja Vanemuise teatri segakooris, samuti tegutseb koormeistrina ja tenorisolistina. Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. a noore dirigendi preemia laureaat. Selle suve lõpuks on ta juhatanud kolmel laulupeol: 2019. a pidudel Tartus ja Tallinnas ning 2017. a  noortepeol. Selle kõige kõrvalt tegutseb ka rokkbändiga Põhja Konn.

Kontserdi kunstiline juht on Raul Talmar.

See on juba viies kontsert sarjas “Noored juured”, mille eesmärk ongi leida ja toetada andekaid noori dirigente ning anda publikule võimalus nende loominguga tutvuda.

Piletid 10 / 7 eurot müügil Piletilevis  ja enne kontserti kohapeal.