Rahvamuusikud alustavad tänasest ühiste proovidega

Täna alustavad Tallinnas Vabaduse väljakul proovidega rahvamuusikapeol esineva 74 kollektiivi 800 pillimängijat, et esitada homme päeval toimuval tasuta kontserdil 33 eriilmelist pillipala.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ raames toimuval aegade suurimal rahvamuusikapeol astuvad eraldi repertuaariga üles seitse pilliliiki: viiulid, lõõtspillid, kandled, torupillid, akordionid, näppepillid ja koondorkestrid. Kandled jagunevad omakorda kolmeks liigiks: väikekandled, rahvakandled ja kromaatilised kandled, ning annavad täna õhtul Tallinna Metodisti kirikus eraldi kontserdi „Kannelde öö“.

„Esiletoomist väärivad kõik seitse pilliliiki, sest igaüks neist on eriline nii repertuaari kui ka koosseisu poolest. Pea kolme tunni pikkune rahvamuusikapeo kontsert on mitmekesine ning seal näeb rahvamuusika erinevaid liine, koolkondi, stiile, lähenemisnurki ja kõiki põhilisi populaarsemaid pille,“ ütles rahvamuusikapeo loominguline juht Juhan Uppin.

Igal pilliliigil on omaette repertuaar ning peamiselt mängitakse lihtsaid rahvamuusikalugude seadeid, mis on just selle peo jaoks loodud. “Kogu repertuaar haakub peo kandva juhtmõttega “Minu arm” ning väärtustab päritud väärtusi ning nende hoidmist. Peamiselt moodustavad repertuaari eesti traditsioonilised pillilood, kuid mitmes liigis kuuleb ka uut autoriloomingut. Kõik seaded on loodud just selle peo jaoks. Laulmine, tantsimine ja seal kõrval ka pillimäng on eestlaste hingele kolm meelistegevust,” lisas Uppin.

Rahvamuusikapeo tasuta peakontsert toimub reedel 5. juulil kell 14.00 Tallinnas Vabaduse väljakul. Kontsert “Kannelde öö” leiab aset Tallinna Metodisti kirikus neljapäeva 4. juuli õhtul kell 21.00. Selle kontserdi piletid on välja müüdud ning kohapeal pileteid ei müüda.