Rahvamuusikud lustisid Vabaduse väljakul

Eile esines Tallinnas Vabaduse väljakul XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ raames toimunud aegade suurimal rahvamuusikapeol 74 kollektiivi ja 800 pillimängijat.

„Ma tänan südamest kõiki teekaaslasi, kes aitasid rahvamuusikapeol ja neljapäeva hilisõhtul toimunud kirikukontserdil „Kannelde öö“ sündida. Sügav kummardus kõigi tegijate ja pillimängijate ees suure töö ja vaeva eest,“ ütles rahvamuusikapeo loominguline juht Juhan Uppin.

„Nii võimsad ja mahukad pidustused saavad teoks vaid tänu pillimängijatele, kes võtavad rahvamuusikat oma südameasjana. Kõik, mida me pea poolteist aastat harjutasime, sai tehtud. Hoolimata ilmataadi pisaratest oli nii lava kui ka lavaesine laetud siirast energiast, mis täitis kogu Vabaduse väljaku kontserdiplatsi,“ rõõmustas Uppin.

Kui algul tundus Uppini sõnul, et esimeste vihmapiiskadega jäi rahvast vähemaks, siis sabina vaibudes voolasid kõik need kuulajad kiiruga puude vilust ja katusealustest tagasi lava ette. “Minu arm – see on kõige ülevam mõte, mida üks kogukond saab öelda ning rahvamuusikapeo kontsert oli kinnitus, et pillimäng on eestlaste kolmas meelistegevus laulmise ja tantsimise kõrval, mida võetakse kogu südamest,“ ütles Uppin.

Kokku esines Tallinnas Vabaduse väljakul seitse rahvamuusika pilliliiki: viiulid, lõõtspillid, kandled, torupillid, akordionid, näppepillid ja koondorkestrid. Lisaks rahvamuusikapeo kontserdile astusid neljapäeva õhtul oma repertuaariga Tallinna Metodisti kirikus kontserdil “Kannelde öö“ üles ka rahva-, kromaatilised- ja väikekandled.

Kõik rahvamuusika peol osalenud kollektiivid osalevad ka täna kell 13.00 algavas rongkäigus.

Rahvamuusikapeo loominguline juht on Juhan Uppin. Kunstilisse toimkonda kuuluvad veel väikekannelde ja rahvakannelde liigijuht Pille Karras, kromaatiliste kannelde liigijuht Ella Maidre, torupillide liigijuht Katariin Raska, viiulite liigijuht Kristi Alas, näppepillide liigijuht Joosep Sang, akordionite liigijuht Kristel Laas ning akordionite liigijuhi assistent ja dirigent Cathlen Haugas.