Täna jõudsid Tallinnasse tantsupeol osalevad pererühmad

Lisaks juba eile Tallinnasse saabunud esimestele tantsijatele jõudsid täna pealinna ka pererühmade, 2.-3. klassi ja 6.-8. klassi tantsurühmad. Kokku harjutab tänasest üle linna harjutusväljakutel 713 kollektiivi, kuhu kuulub koos saatjate ja tantsijatega 11 500 peolist.

Kalevi harjutusväljakul alustavad täna oma proovidega 61 pererühma, kus tantsib enam kui 1400 tantsijat. Kaks pererühma on tantsupeole tulnud väljastpoolt Eestit, üks Inglismaalt ja teine Soomest.

Just pererühmade jaoks on valminud ka üks XX tantsupeo täiesti uutest tantsudest – Kalev Järvela loodud „Kirisabalind“. See on kuus minutit pikk ja koosneb kolmest erinevast osast: esimesed kaks osa on mängud, viimane osa on inspireeritud ühest konkreetsest tantsust „Kiiguri-kaaguri“. Kogu tants on sündinud pärimuslikust materjalist, mis on tänavuse tantsupeo jaoks seatud.

„Pererühmade idee hakkas idanema tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste peas sellest, et  maakoolides on lapsi vähemaks jäänud ning neil pole enam tihtipeale võimalust terve rühma moodustamiseks. Pererühmade näol said ka väiksemad piirkonnad võimaluse peost osa võtta. Oluline on kindlasti ka see, et pererühmade moodustamise läbi said lapsed ja täiskasvanud hakata juba harjutusprotsessis koos tantsima, mitte nad ei kohtu esmakordselt harjutusväljakul Tallinnas,“ kirjeldas Kalev Järvela.Inspiratsioon pererühmade tantsu loomiseks tuli Estonian Voices’i repertuaarist, kes on ka tantsu muusika autor ja esitavad seda tantsupeol elava esitusena.

2019. aasta kannab Eestis tervikuna tähist „Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta“ ning selle tippsündmuseks on Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019 toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“ ja sellele eelnev üle-eestiline Tule Tulemine.