Tantsupeo esimesed proovipäevad möödusid rahulikult
Esimesed kaks täispikka proovipäeva möödusid XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ meditsiiniteenistuse, politsei ja päästeameti jaoks rahulikult. Kõige enam on tantsijatele muret teinud villis jalad ning pinged lihastes.
Kokku harjutab üle linna erinevatel harjutusväljakutel 713 kollektiivi, kuhu kuulub koos saatjate ja tantsijatega 11 500 peolist, nädala teises pooles jõuavad pealinna ka laulupeolised. Pühapäeval alanud tantsupeo proovid on seni möödunud tõsisemate vigastusteta, politsei juhib tähelepanu liiklusohutusele ning päästjad koolimajutuse turvalisusele.
„Juba harjumuspäraselt on tantsijate peamine mure seotud jalgadele tekkivate villide ning pingetega lihastes. Eilse pika proovipäeva jooksul tegi mõnele tantsijale veidi liiga ka päike. Rõõm on tõdeda seda, et tantsijad olid meditsiiniteenistuse seniseid soovitusi kenasti kuulda võtnud ning proovides olid kaasas peakatted päikese eest ja lähedal hoiti ka veepudel,“ sõnas meditsiiniteenistuse juht Erik Velleramm.
Edasise nädala ilmaprognoosi arvestades rõhutab ta, et tark on proovidesse võtta ka vahetusriided, et ei peaks vihma korral märgades riietes külmetama. „Alati võiks vähemalt üks täiskomplekt vahetusriideid proovides kaasas olla. Pükste, särkide ja kilejopede kõrval ei tohiks unustada ka varusokke, et jalad soojas püsiksid. Lisaks võiks iga tantsija varustuses olla ka vihmakeep,“ lisas Velleramm.
Kõikides koolides, kus peol osalejad ööbivad, on olemas meditsiinipunktid ning harjutusväljakutel ja peopaikades esmaabiosutajad. Harjutusväljakuid külastab ka spetsiaalne kiirabibrigaad. Tantsijate majutamiseks kasutatavaid koolimaju külastas eile ka Päästeamet, kes jubib eraldi tähelepanu laadimisseadmete ja juhtmete turvalisusele.
„Kindlasti ei tohiks ehitada pikendusjuhtmetest pikki võrgustikke. Jah, see tundub hea ja mugava variandina, kuid hoonete elektrisüsteemid ei pruugi sellisele tekkivale pingele vastu pidada ning võivad tekkida lühised,“ selgitas Põhja päästekeskusest Ants Aguraiuja.
Päästekeskuse esindaja sõnul on oluline meeles pidada, et seadmeid tuleks laadida vaid siis, kui inimesed ise nende juures on, mitte näiteks magamise ajal või koolist lahkudes ning oluline on ka tagada seadmetele õhu ligipääs. „Patjade ja madratsite alla peidetud seadmed võivad ülekuumeneda ning halvimal juhul ka süttida,“ lisas Aguraiuja. Samuti tuletab Päästeamet meelde, et mööbel peab jääma klassidesse ehk väljapääsu- ja evakuatsiooniteed peavad olema vabad. Õnnetuse korral helistada hädaabinumbril 112.
Politsei tuletab meelde, et laulu- ja tantsupeo ajal viibib Tallinnas kümneid tuhandeid inimesi rohkem kui tavapäraselt, mis mõjutab kindlasti ka liikluspilti. „Peost võtab osa ka palju lastekollektiive, kes ei pruugi liikluses käituda sama tähelepanelikult kui täiskasvanud. Seega peab iga autojuht märkama liikluses enda ümber toimuvat,“ ütles Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit.
Peonädala edenedes on nii peo toimumiskohtades kui ka rongkäigu toimumispiirkonnas palju parkimis- ja liikluspiiranguid. Soovitame jälgida ajutise liikluskorralduse märke. Infot liiklusmuudatuste kohta leiab siit.