Tapal paiknevad NATO liitlassõdurid tervitavad laulu- ja tantsupeo tuld eestikeelse ühislauluga

Täna õhtul toimub Tapal laulu- ja tantsupeo tule tervitamiseks kontsert, kus eestikeelse lauluga astuvad üles ka siin paiknevad Briti kaitseväelased. Lisa töökäte ja abijõududega löövad NATO liitlased kaasa ka kogu järgmise nädala Tallinnas toimuvate peo ettevalmistustes.

Soovist laulu- ja tantsupeo ettevalmistustes kaasa lüüa andsid liitlased peo korraldajatele märku ise. „Laulu- ja tantsupeo korraldajad on kevadest saati teinud koostööd siin paiknevate NATO liitlasvägedega, kes võtsid meiega ühendust ja otsisid võimalust anda oma panus Eestile ka rahuajal. Briti liitlased on oma 50-liikmelise brigaadiga peo korraldajatele abiks terve järgmise nädala jooksul, mistõttu võib neid tavapärasest rohkem märgata nii linnapildis, lauluväljakul kui Kalevi staadionil,“ rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum. Peonädala jooksul aitavad Briti liitlased seada üles Tallinna Lauluväljakule vajalikke alasid toitlustamiseks, istekohtasid ja muud.

Siin paiknevate Briti väeüksuste meediasuhete juht Christopher Wade’i sõnul kahe riigi omavahelisi sõprussidemeid muuta tugevamaks ka rahuajal. „Oleme uhked, et meil on võimalus aidata laulu- ja tantsupeo juubelipidustuste viimase etapi ettevalmistustega ja anda oma panus Eesti kultuuripärandi hoidmisesse ja säilitamisesse,“ ütles Wade.

Lisaks ettevalmistustes kaasa löömisele otsustasid sõdurid õppida ära ka laulupeol kooride ja rahva ühises esituses kõlava laulu „Üksi pole keegi“, mis kannab liitlaste jaoks nende igapäeva töös ka olulist sõnumit. Laulu esitavad sõdurid täna kell 21 Tapa Muusika- ja Kunstikooli pargis algaval kontserdil. Lisaks Briti sõduritele esinevad kontserdil ka siin paiknevad Prantsuse liitlassõdurid.

Homme hommikul kell 9 saadavad Briti liitlassõdurid lahtisel sõidukil Tapa pritsumaja torni esiselt teele ka sinna ööseks peatuma jäänud laulu- ja tantsupeo tule, mis antakse Amblas üle Järvamaale.

Kontserdi kohta leiab rohkem infot siit.