XXVII laulu- ja XX tantsupeo rongkäigus marsib enam kui 47 000 osalist

XXVII laulu- ja tantsupeo „Minu arm“ tuli on rännanud 33 päeva mööda Eestimaad ja kohanud palju toredaid inimesi. Täna jõuab tuli rahvamuusikapeolt ja tantsupeolt koos rongkäiguga laulukaare alla, et Mihkel Lüdigi „Koit“ saaks juhatada sisse juubelilaulupeo.

Tantsupeo kunstiline toimkond toob tule rongkäiku Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse kodust, kus see pärast eilse kolmanda tantsupeoetenduse lõppu ööbis. Laulupeo ja rahvamuusikapeo kunstiline toimkond ootavad rongkäigu pea ees, et seejärel ühiselt koos enam kui 47 000 osalise ja tulega asuda kell 13.00 teele lauluväljaku suunas.

Tallinna Jaani kiriku kõrvalt saadavad rongkäigulisi teele heeroldid Mari Jürjens ja Mikk Jürjens ning lauluväljakul tervitavad saabujaid heeroldid Garmen Tabor ja Margus Tabor. Rongkäigu peas liigub peo kunstiline toimkond ning lippe kandvad Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori liikmed, Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi ning Kooriühingu auliikmed ja -juhid, lisaks kunstiliste juhtide kollektiivid ja Kaitseväe orkester.

Kogu liikumisteekonna pikkus on umbes viis kilomeetrit ning kõnnitakse marsruudil Vabaduse väljak – Pärnu maantee – Narva maantee – Pirita tee – lauluväljak. „Pärast rongkäigu pead hakkavad liikuma Tartu kollektiivid, kes on toodud kui laulupidude sünnihälli vaimsuse edasikandjad tavapärasest ette poole. Rongkäigu lõpuosa moodustavad Tallinn ja Harjumaa ning veel pärast neid teele asuvad väliskollektiivid ja üle-eestilised kollektiivid,“ kirjeldas rongkäigu juht Jaanus Väljamäe.

Rongkäigu tõttu on liiklus Tallinna kesklinnas ja Pirita teel täna oluliselt piiratud. Rongkäigu kolonnide rivistumise alal on alates kell 9.00 kuni 18.00 liiklus täielikult suletud. Alates kell 11.00 (liinibussid alates kell 12.00) kuni kell 18.00 on avalik liiklus seoses rongkäiguga suletud marsruudil Vabaduse väljak – Viru väljak – Narva maantee – Pirita tee – Vana-Pirita tee kuni lauluväljaku mereväravateni. Vaata rongkäiguga seotud liiklusmuudatusi koos skeemiga siit.

Pealtvaatajatel paluvad korraldajad hoida rongkäigu liikumiskoridor kogu trassi ulatuses vabana ja rongkäigu paremaks jälgimiseks hajutada end kogu teekonna ulatuses.“Soovitame kõikidel pealtvaatajatel jääda kõnniteedele, et rongkäigule jääks piisavalt ruumi liikuda. Kuna rongkäik siseneb lauluväljakule Mere väravatest, tuleb pealtvaatajatel sel ajal kasutada peoalale sisenemiseks üksnes Oru ja Lasnamäe väravaid ning alles pärast rongkäigu lõppu saab siseneda ka Mere väravast,” ütles Väljamäe. Pühapäeval, 7. juulil on alates 12.30 avatud kõik lauluväljaku väravad.

Oluline on ka see, et mõlemal päeval on liiklus ohutuse tagamiseks suletud ka laulupeo lõppedes Pirita teelt kesklinnani, kuni suurem rahvamass on lauluväljakult lahkunud.