Lisa oma sündmus Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta kalendrisse

10. jaanuaril kuulutati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias avatuks teema-aasta „Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta“, mis tõstab esile ja väärtustab Eesti laulu- ja tantsupidude traditsiooni. Kõik on oodatud oma sündmusi juubeliaasta kalendrisse lisama.

Juubeliaasta ajaavas 13. jaanuaril Tallinna Jaani kirikus toimunud kontserdisarja „150 aastat esimesest laulupeost“ avakontsert, millele järgneb kuni juuni lõpuni veel mitmeid teisigi kontserte üle Eesti.

Lisaks toimub 2.-4. maini Eesti Rahva Muuseumi eestvedamisel „Ajarännak 1869“, mis viib huvilised rollimängu läbi esimese laulupeo eelsesse aega. 30. jaanuaril kl 11.00 toimub Tallinnas Neitsitorni lektooriumis ajarännaku üldstsenaariumi kirjutamise koolitus. Lisainfo asub ERMi kodulehel.

Aasta tippsündmuseks on 4.-7. juulini Tallinnas toimub XXVII laulu- ja XX tantsupidu „Minu arm“, millele eelneb 33 päeva pikkune tuletulemine läbi kõigi Eesti maakondade.

Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta 2019 kava on nähtav www.laulupidu.ee, mis täieneb pidevalt. Seal on võimalus liituda ka juubeliaasta uudiskirjaga.

Laulu- ja tantsupidu on alati olnud meie kõigi ühine pingutus ja ühine rõõm. Kutsume Sind üheskoos oma kodus, kollektiivis, organisatsioonis laulu- ja tantsupeo juubelit tähistama!

Loodame kõigi koos- ja kaastööle ning ootame kõiki oma juubeliaasta sündmusi lisama ka meie hea sõbra, Eesti Instituudi kultuurisündmuste kalendrisse Kultuur.Info. Sündmuse märkimisel palume kasutada “Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta” teemaviidet, et kõik sündmused kokku koguneksid.

Kultuur.Info kalendrit näed siit.

Teema-aasta toimub Kultuuriministeeriumi algatusel ning Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse eestvedamisel koostöös Eesti Kooriühingu ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsiga. Oleme väga tänulikud koostöö üle kõigile oma sõpradele, partneritele ning kaasamõtlejatele.