Martin Rästa: iga meene sünnile eelneb kümneid kavandeid

Laulu- ja tantsupeo kingipoest on võimalik tellida erinevaid XXVII laulu- ja XX tantsupeo kujundusega meeneid. Kõigi meenetega on enne ostmist võimalik tutvuda Sokisahtli kauplustes üle Eesti.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo kunstnik Martin Rästa selgitab, et igale valmis tootele või teosele eelneb enamasti suur hulk kavandeid, mille seast valituks osutuvad vähesed. Kavandite eesmärk on proovida läbi erinevaid lahendusi.

„See on normaalne loomingulise protsessi käik – mida rohkem on erinevaid kavandeid, seda tabavam on töö lõpptulemus,“ ütles Rästa. Kui hetkel müügis olevaid meeneid on paarkümmend, siis neile eelnenud kavandite hulk ulatub sadadesse. „Jaanuaris tähelepanu saanud t-särgi puhul oli tegemist ühega paljudest kavandeist, mis sattus väikese eksituse tõttu laulu- ja tantsupeo kingipoe lehele. „Loodan, et tööprotsessis valminud ja mitte tootmisesse jõudnud kavand kedagi ei solvanud,“ lisas Rästa.

Laulu- ja tantsupeo meenetega tegelev Sokisahtel OÜ projektijuht Piret Ilver kinnitas ka omalt poolt, et antud särke ei ole toodetud ja sellega ei kaasnenud kellelegi täiendavaid kulusid. „Muutsime särkide kujundust enne tootmist kiire meeskonnatöö ja sujuva kommunikatsiooniga kõigi osapoolte vahel,“ kinnitas ta. Kõik meenete tootmise ja kujundamisega seotud kulud on Sokisahtel OÜ kanda.

Laulu- ja tantsupeo kingipoe valik täieneb pidevalt. Jaanuarist on jõudnud müügile ka pastapliiatsid, märkmeplokid ja erinevad kleebised.

Kõigi meenetega on võimalik tutvuda aadressil pood.laulupidu.ee.