Tartu Maarja kirik kutsub koore kiriku taastamistööde toetuseks kontserte korraldama

Kontserte oodatakse kiriku toetuseks korraldama kõiki koore üle Eesti. Kontsertide korraldamisest teenitud tulu kutsub Tartu Maarja kiriku annetama laulupeo hälli taastamistöödeks. Kõik kontserte korraldanud koorid jäädvustatakse graveeritult kiriku seintele.

“Meie suur unistus on koguda 2019. aastal kokku Tartu Maarja kiriku torni taastamiseks vajaminevad miljon eurot. See hõlmab lisaks kontsertide korraldamisele ka palju muid sündmusi ja kampaaniaid terve aasta vältel,” selgitab mõtet üleskutse taga Tartu Maarja Kiriku Sihtasutuse juhatuse liige Silvia Leiaru.

Et laulupeo hälli taastamine on Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta kontekstis veelgi märgilisem, kutsub Tartu Maarja kirik eelkõige üles üleskutsega ühinema kõiki laulupeoks valmistuvaid kollektiive. “Iga laulupeol osalev koor võiks teha Maarja kiriku toetuseks ühekontserdi,” kutsub Leiaru koore üles.

Korraldatavad kontserdid võiksid toimuda laulu- ja tantsupeole eelneval ajal ja olla ühendatud 1. juunil 2019 algava tuletulemisega, mis liigub 33 päeva jooksul läbi kõigi Eestimaa maakondade ja külastab kultuurilooliselt olulisi ja märgilise tähendusega paikasid. Huvilised on oodatud kontserte korraldama aga terve aasta vältel. „Kontsertide korraldamisest saadav tulu läheb Tartu Maarja kiriku taastamistöödeks, täpsemalt torni ehituseks,“ räägib Leiaru. Iga kiriku toetuseks kontserdi korraldanud koori nimi jäädvustatakse graveeritult kiriku siseseinale.

Antud üleskutse kooridele on Leiaru sõnul üks osa annetuste kogumise projektist. Torni taastamistööde planeeritud eelarve on miljon eurot, millest on tänaseks kogutud ligikaudu kümme protsenti. Suur osa eelarvest plaanitakse koguda annetustega. “Näiteks Maarjapäevale järgneval pühapäeval, 18. augustil plaanime kutsuda Maarja kogudusi üle maailma üles koguma annetusi meie kiriku taastamiseks,” räägib Leiaru annetuste kogumiseks planeeritud tegevustest.

“Kõigil kooridel, kes soovivad Tartu Maarja kiriku taastamistööde toetuseks oma panust anda, palume meiega ühendust võtta kirja teel või telefonitsi,” räägib Leiaru. „Saame aidata koore kontsertide reklaamimisel, kontsertpaikadega läbirääkimistel ja kõige muu vajaminevaga.“

Kontaktandmed leiab EELK Tartu Maarja Koguduse kodulehelt tartumaarja.ee.

Praegu on alustatud Tartu Maarja kiriku esimese etapi renoveerimistöödega, mis plaanitakse lõpetada mai alguseks. Ehitustööd on ettevalmistuseks 20. juunil Tartu Maarja kirikus kavandatudkontserdile, kus Tallinna ja Tartu laulupidu ulatavad teineteisele käe.

Tartu Maarja Kiriku Sihtasutus kogub sihtotstarbelisi annetusi kiriku taastamiseks. Nimelise annetuse saab teha Sihtasutuse Swedbanki kontole EE132200221021269201.

Maarja kiriku taastamisele annetuste kogumiseks on avatud ka annetustelefonid. Anonüümse annetuse saab teha helistades 900 1842 annetad 5 eurot, 900 1941 annetad 10 eurot, 900 2019 annetad 50 eurot.

Annetusteks avatud telefoninumbridki ei ole valitud juhuslikult: 1842. aastal õnnistati Maarja kirik, 1941. aastal hävis kirik II Maailmasõjas ning 2019. aastal loodab kogudus oma kiriku taastada. Maarja kiriku ajaloo kohta saab lugeda siit: http://tartumaarja.eelk.ee/ajalugu/.