Teatri- ja muusikamuuseum ootab mälestusi laulu- ja tantsupeost

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi eestvedamisel valmivale näitusele „Minu laulupeo lugu“ oodatakse fotosid ja mälestusi saatma kõik eesti inimesed. Fotosid ootab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum kuni 17. märtsini.

Näituse valmimine on osa Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta programmist ja sellega kutsutakse inimesi 150 aasta pikkusele traditsioonile tagasi vaatama.

„Igal inimesel on laulu- ja tantsupeoga seoses rääkida oma lugu. Eesti laulu ja tantsu juubeliaastal, kui tähistame laulupeo 150. sünnipäeva ja tantsupidu toimub 20. korda, soovime koguda üle maailma kokku inimeste mälestused, et näidata, milline on olnud selle traditsiooni panus ja olulisus eesti rahva elus,“ räägib Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi muusikaosakonna juhataja Kristo Matson.

Laulupidu 1965. aastal Allikas: ETTM

Fotosid ja mälestusi on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumile oodatud saatma inimesed nii Eestist kui välismaalt. „Kutsume üles kõiki, kel oma mälestus laulu- ja tantsupeoga jagada on, seda meile saatma,“ kutsub Matson rahvast üles.

Kirjalikke mälestusi võiks ajendada küsimusega, et mida laulu- ja tantsupidu minu jaoks tähendab ning miks me sinna ikka ja jälle läheme.

Valitud fotodest valmib Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi eestvedamisel näitus „Minu laulupeo lugu“. Näitus avatakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis 2. mail 2019 ja seda on võimalik külastada kuni 15. septembrini.

Laulupidu 1965. aastal. Allikas: ETTM
Laulupidu 1990. aastal. Allikas: ETTM

Fotosid saab saata 5. veebruarist kuni 17. märtsini Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi veebilehel: https://tmm.ee/minulaulupeolugu/ või posti teel aadressile Müürivahe 12, 10146, Tallinn.