Vikerraadio emakeelepäeva e-etteütluse teemaks on laulupidu

E-etteütlus toimub emakeelepäeval, 14. märtsil kell 10.30 Vikerraadios. Tänavune e-etteütlus on järjekorras kaheteistkümnes. Ootame kõiki laulu- ja tantsupeoks valmistuvaid kollektiive e-etteütlusest osa võtma.

Algselt ühekordse projektina mõeldud ettevõtmisest on saanud traditsioon ja üks emakeelepäeva olulisemaid sündmusi. Osaleda saab viies kategoorias: õpilased, täiskasvanud, filoloogid ja emakeeleõpetajad, muu emakeelega inimesed ning välismaal elavad-õppivad eestlased. Eriauhind on mõeldud parimale nutiseadmega kirjutajale ning tänavu ka noorimale ja vanimale osalejale. Eriauhind antakse välja ka vaegkuuljate seas.

Vikerraadio eetris loeb etteütluse teksti ette Kaja Kärner, videos esitab teksti Margus Saar.

2008. aastal 277 osalejaga alustanud etteütlus on tänaseks kasvanud oodatud ettevõtmiseks, kus tuhanded inimesed oma keeleoskuse proovile panevad.

11 aasta jooksul on Vikerraadioni jõudnud ligi 37 000 etteütlust, kuid osalejate arv on kordades suurem, sest teadaolevalt teevad paljud etteütlust iseenda jaoks, võistlusel osalemata. 2018. aastal tõsteti Vikerraadio e-etteütlus esile ka aasta keeleteo valimisel. Möödunud aastast on pärit ka e-etteütluse rekord, kui poole tunni jooksul saadeti korraldajateni 6377 etteütlust.

14. märtsil kell 10.30 loetakse e-etteütluse tekst Vikerraadios ette ning kuuldu tuleb kirjutada Vikerraadio kodulehel etteütluse aknasse (leht aktiveerub pool tundi enne aktsiooni). Etteütlust loetakse ette kuni kella 11, seejärel võistlus lõpeb. Tulemused selguvad kell 12.15 algavas “Uudis+” saates.

Sarnaselt möödunud aastal toimunud Vikerraadio e-etteütlusele on ka tänavu võimalik osaleda kuulmispuudega inimestel, kes saavad teksti lugeda huultelt. Eelmise aasta etteütlust vaata siit.

Kõik on oodatud saatma ka fotosid e-etteütluse kirjutamisest aadressile viker@err.ee. Sotsiaalmeedias jagamiseks kasutage palun teemaviidet #vikerraadioetteütlus.

2019. aastal koostavad e-etteütluse teksti:

Peeter Päll, Eesti Keele Instituudi peakeelekorraldaja
Triin Toome-Hosman, Türi Ühisgümnaasiumi ja Rocca al Mare Kooli Vodja Individuaalõppekeskuse eesti keele õpetaja
Maris Jõks, Postimehe keeletoimetaja-korrektor
Merilin Aruvee, TLÜ emakeeledidaktika lektor
Maire Raadik, Eesti Keele Instituudi vanemkeelekorraldaja
Piret Kärtner, Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja