Osale Klassikaraadio erisaate kuulajamängus

Veebruarist kuni aasta lõpuni on Klassikaraadio eetris kaks korda kuus laulu- ja tantsupeo erisaade “Laulupeo nähtamatud lood”. Kuni juunikuuni esitatakse igas saates kuulajatele ka üks kuulajamängu küsimus, millele saab vastuseid saata kuni järgmise saateni.

Helju Mikkel lõi oma tantsu „Pikseloits“ koos Karksi-Nuia rahvatantsurühma tantsijate ja rühmajuhendaja Lille-Astra Arrastega. Tõenäoliselt on vähem teada tõsiasi, et Helju Mikkel, kes tegi tihedat koostööd sellesama Karksi-Nuia rühmaga, kinkis rühmale ka nime. Algselt Nuia EPT tantsurühm sai oma nime ühe Helju Mikkeli tantsu järgi.

Vihjeks võib öelda, et see tants on kavas ka tuleval tantsupeol. See tants oli esimest korda tantsupidudel kavas 1960. aastal. Leidsime Eesti Raadio heliarhiivist ühe salvestise, kus Lembit Lauri kirjeldab tol hetkel Komsomoli staadionil valitsevat meeleolu. Tema mõtete taustaks kõlab muuseas seesama tantsumuusika, mille kohta küsime.

„Keegi ei mäleta kõiki tantsumustreid, mida mitu tuhat jalga joonistas sel õhtul rohelisele murule. Kuid kogu õhtu on meelde jäänud oma meeleoluga nii nagu terveks eluks jääb meelde mõni päikeseloojang mere ääres.“

Kuid korraga nii palju ilusat silmi pimestas, kui kõik pingiread ohkasid nagu ühest suust, siis oleks tahtnud neile seal tantsumurul hüüda: „Teie vaev ei ole asjatu olnud. Teie pikad proovipäevad, teie sääsekuplad, sajust märjad seelikud ja higi. Kõik on kinni makstud selle rõõmuga, mida te vaatleja südames valmistasite!“.

Mis tantsust käib jutt? Õigeid vastuseid ootame järgmise saateni aadressile laulupidu@err.ee.

Kuula saadet siit: https://bit.ly/2U0B1wr