Helin-Mari Arder: „Naerulohkudega maailm“ võiks kõnetada nii väikeseid kui suuri

Suvisel laulupeol teeb debüüdi Helin-Mari Arder, kelle laul „Naerulohkudega maailm“ kõlab 7. juuli kontserdil mudilaskooride esituses. Muusiku enda esituses saab laulu kuulata 19. mail kell 17 Kumu kunstimuuseumi auditooriumis toimuval plaadiesitlusel.

Kontserdil kõlav originaalmuusika on inspireeritud eesti autorite luulest ning on pärit tervikuna Helin-Mari Arderi sulest. Tekstide autoritena on kasutatud Jaan Krossi, Viivi Luige, Leelo Tungla, Eeva Parki, Ott Arderi ja mitmete teiste autorite tekste.

Plaadile mittejõudnud loona esitab Arder kontserdil ka 7. juulil toimuval laulupeol mudilaskooride esituses kõlavat uudisteost „Naerulohkudega maailm“, mis on loodud lastekirjanik ja luuletaja Olivia Saare tekstile laulupeo kunstilise toimkonna tellimusel.

Arderi sõnul on tegemist küll lastelauluga, kuid leiab, et selle sõnum võiks kõnetada kõiki inimesi, sh ka täiskasvanuid. Et tekstile seatud laul sobiks laulupeo repertuaari, sai Olivia Saare luuletus autori poolt ühe lisa salmi.

Plaadiesitlusel ja kontserdil teevad kaasa Teet Raik kitarril ja Ara Yaralyan kontrabassil ning Helin-Mari Arder saadab mitmes loos end ise klaveril, esitledes oma laule nii nagu nad algselt loodud said. Külalisena on kontserdile kaasatud laulja-kitarrist Tiit Born, kellega koos salvestati uuele plaadile ka duett.

Kontserdi piletid ja lisainfo: https://bit.ly/2V9fpUc

Kuula täispikka intervjuud Helin-Mari Arderiga laupäeval, 4. mail kell 10.05 Klassikaraadio erisaates „Laulupeo nähtamatud lood“.