Joonistuskonkursile “Laulupidu 2069” esitati 633 tööd

Konkursile esitati töid kõikidest vanuserühmadest, enim osales konkursil 1.-3. klassi lapsi. Igas vanuserühmas valitakse välja parim konkursile saadetud töö, mille autoril on võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld ja tõrvikut. Lisaks panevad parimate tööde autoritele korraldajad ja koostööpartnerid välja mitmeid eriauhindu.

Tööd jagunesid vanuserühmade vahel järgmiselt:

Lasteaed – 19 tööd

1.-3. klass – 292 tööd

4.-6. klass – 251 tööd

7.-9. klass – 64 tööd

10.-12. klass – 6 tööd

Igas vanuserühmas valitakse välja parim konkursile saadetud töö, mille autoril on võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld ja tõrvikut. Lisaks panevad parimate tööde autoritele korraldajad ja koostööpartnerid välja mitmeid eriauhindu:

Igas vanuserühmas loositakse välja Abc Motorsi poolt sõiduauto kasutusõigus nädalavahetuseks, et noored kunstnikud koos ema-isaga saaksid minna Eestimaale inspiratsiooni koguma. Oma ringreis tuleb võitjail teha hiljemalt laulu ja tantsu juubeliaasta lõpuks.

Igas vanuserühmas saavad kolm parimat kunstnikku Premia jäätisevabrikult ühe kasti Laulupeojäätist.

Kõigile võitjatele annab Sokisahtel juubelilaulu- ja tantsupeo seljakotid, KUMU kingib muuseumipiletid ning ERR Lastejaam lisab auhinnalauale üht-teist vahvat ja vajalikku.

Parimatest joonistusest valmib kevade lõpus näitus.

Konkurssi korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja ERRi Lastejaam koostöös MTÜ Kunstihariduse Ühingu ja Kumu kunstimuuseumiga. Auhinnad parimatele panevad välja ABC Motors, Sokisahtel, Premia ja mitmed teised partnerid.