Teeme Ära talgupäeval osales üle 40 000 inimese

Laupäeval, 4. mail toimunud Teeme Ära talgupäevast võttis osa vähemalt 44 000 inimest. Kokku korraldati 2051 talgut, millest 89 korraldati laulu ja tantsu juubeliaasta raames, et korrastada olulisi kultuuriväärtuslikke paiku ja kohti, mis jäävad laulu- ja tantsupeo tule teekonnale. 

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja Tarmo Tüür ütles, et seekordse talgupäeva suurim väljakutse oli ebatavaliselt külm ja heitlik kevadilm. „Tänane päev kinnitas taas eestimaalaste head tahet ja meie kodanikuühiskonna tugevat tervist. Talgupäeval on mingi eriline vägi, mis ilmutab end korra aastas kümnete tuhandete inimeste aktiivse panustamise kaudu. Õlg-õla kõrval tehtud talgutööd ja rõõm ühiselt veedetud päevast muutsid tänasegi kevadilma soojaks ja meeldejäävaks talgukogemuseks,“ rääkis Tüür. „Talgupäev ühendab lauljaid ja tantsijaid, õpetajaid ja õpilasi, raamatukoguhoidjaid ja bussijuhte, pankureid ja punkareid, noori ja vanemaid. Ühise eesmärgi nimel tegutsemine liidab. Talgupäeval on ühendav jõud!“

Vaata talgustatistikat veebist http://www.teemeara.ee/files/Talgupaev_4.05.19.xlsx
Maakondade talgukaardi leiab http://www.teemeara.ee/photos/talgukaart_4.05.19.jpg

Tänavusel talgupäeval korraldati enim heakorra- ja külatalguid, laulu ja tantsu juubeliaastaga seotud talguid, meisterdati õueraamatukogusid, osaleti nurmenukutalgutel, lisaks toimus looduskaitse talguid, korteriühistute talguid, prügikoristustalguid, noortega seotud talguid jm. Maikuu jooksul jätkub mahukas kodanikuteaduse projekt ehk nurmenukutalgud, mille eesmärk on aidata teadlastel hinnata meie looduse liigirikkust ja seisukorda. Nurmenukutalgute vaatluse tulemused saab sisestada nurmenuku nutiveebi www.nurmenukk.ee.

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tamrex, H&M, Vizeum, Omniva, Tele2, Nordic Hotel Forum, Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA jt. Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Terviseamet, Corny, Vilma, Bauhof, Salvest, Tallink, MTÜ Lilleoru, National Geographic Eesti, Balti Logistika ja Ecoprint. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Omniva.