Ülevaade: MuuseumiÖÖ teejuhis laulu- ja tantsuhuvilisele

Laupäeval, 18. mail toimub üheteistkümnes muuseumiöö, mis kannab pealkirja „Öös on mustreid“. Et on laulu ja tantsu juubeliaasta, siis panime kokku hoolikalt valitud ülevaate sündmustest, mis pakuvad huvi nii kirglikult laulu- ja tantsuhuvilisele kui kõigile, kes tahab koos meiega juubeliaastat tähistada. Põnevat avastamist!

Näitus „Minu laulupeo lugu“, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (Müürivahe 12, Tallinn)

Muuseumiööl kell 18.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis värskeima näituse „Minu laulupeo lugu“ kuraatorituur Kristo Matsoni või Kaisa Luige läbiviimisel.

Vaata lisa: https://bit.ly/2IVaEaj

Tantsumustrite loomise õpituba, Eesti Ajaloomuuseum – Maarjamäe Loss ja Lossipark (Pirita tee 56, Tallinn)

Muuseumiööl toimub Maarjamäe Lossi õuealal algusega kell 18.00 otsimismäng „Mustreid täis on Maarjamägi“ lastele. Kell 19.00-20.00 on võimalik osaleda tantsumustrite loomise õpitoas, kus rahvatantsijad loovad ja õpetavad tantsumustreid Maarjamäe välialal.

Vaata lisa: https://bit.ly/2GTNEWW

Näitus „Laulupeoraamatukogu“, Eesti Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2, Tallinn)

Algusega kell 19.30 on Muuseumiööl võimalik osaleda näituse “Laulupiduderaamatukogu” ringkäigul. Näitus läheneb laulupidude traditsioonile erinevate trükikultuuri vormide ja väljenduste kaudu. Laulikute, plakatite ja reklaamtrükiste kõrval eksponeeritakse näitusel mitmesugustes formaatides ning erinevatest ajastutest pärit üldlaulupidudega seotud materjale nagu kutsed, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid ja fotoalbumid.

Vaata lisa: https://bit.ly/2XZ4eu1

Ajaloohõnguline reis Timeless uunikumbussis, Tallinna Bussijaam (Lastekodu 46, Tallinn)

Kell 20-24 on võimalik sõita Tallinna Bussijaamast väljuvate uunikumbussidega. Ajatute bussidega reisides saab teha ajarännaku eelmisesse sajandisse. Timeless kollektsiooni kuulub 14 unikaalset retrobussi. Igal bussil on oma lugu ja omad kasutamise eripärad. Bussid väljuvad Tallinna Bussijaamast vaba graafiku alusel vastavalt täitumisele.

Vaata lisa: https://bit.ly/2IT6Gia

Rahvatantsuansambel Soveldaja, Eesti Vabaõhumuuseum (Vabaõhumuuseumi tee 12, Tallinn)

Kell 19 ja kell 20 tervitavad Eesti Vabaõhumuuseumis kõiki muuseumiöölasi taluhoovis rahvaansambel Soveldaja atntsijad. Tants on mustrite keel, mida igaüks võib mõista erineval moel. Iga kujund, samm või tõste räägib vaatajale oma lugu.

Vaata lisa: https://bit.ly/2vvaXQi

MuuseumiÖÖ eriseanss „Leelo“, Apollo Kino Solaris (Estonia puiestee 9, Tallinn)

Film “Leelo” räägib 1969. aasta juubelilaulupeost. Filmis näeb laulupeotule süütamist Tartus ja tule teekonda läbi suvise Eestimaa Tallinnasse. Sellele järgnevat laulupeorongkäiku ja tule süütamist. Laulukaare all esinevad ühendkoorid ja naiskoorid. Ekraanil Gustav Ernesaks, Arvo Ratassepp, Heino Kaljuste. Vaateid Lydia Koidula, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi, Carl Robert Jakobsoni, Miina Härma jt mälestussammastele.

Vaata lisa: https://bit.ly/2tyW2DQ

Fotonäitus “Lauljad nüüd lähevad”, Eesti Maanteemuuseum (Varbuse, Põlva maakond)

Eesti Maanteemuuseum toob muuseumiööl külastajateni erilise fotonäituse laulupeole minemisest aastakümnete jooksul. Teadaolevalt pole esimesest üldlaulupeost fotojäädvustusi säilinud, ehkki on teada, et pilte tehti. Sestap taastas maanteemuuseum fotokunstnik Toomas Kalve abiga need unustatud hetked. Tema vana plaatkaamera lääts on näinud 1870-ndaid ning sellest ajast tänase päevani olnud oluliste hetkede vahendajaks.

Vaata lisa: https://bit.ly/2LfGsse

 

Kogu muuseumiöö programmi leiab siit: https://programm.muuseumioo.ee.