Abimees taskus: jälgi laulupeo tuleteekonda uuest äpist

Mai algusest tasuta saadaval oleval laulupeo äpil on kolm funktsiooni – „Tule tulemise“ interaktiivne kaart, samateemaline mälumäng ja laulupeo asendikaart.

Äppi arendab Saaremaa ettevõte NaviCup, kes sõitis varakevadel kaardi loomiseks läbi kogu 4200 kilomeetri pikkuse tuleteekonna iga käänu ja aiataguse, et kaart saaks võimalikult täpne.

Reaalajas liikuv laulupeo tuli

Äpi südamikuks on „Tule tulemise“ interaktiivne kaart, mille veebiversiooni näeb laulu- ja tantsupeo veebilehelt. Mobiiliäpis saab juubelipeo tule liikumist jälgida reaalajas. Seda võimaldab spetsiaalne nutiseade, mida tulemeeskonda endaga kaasas hakkab kandma. „Tule ikoon kaardil muutub vastavalt liiklusvahendile, mida tule transportimiseks parasjagu kasutatakse. Ikooni vahetamine äpis on meeskonna ülesanne,“ selgitab äpi arendaja Asko Berens NaviCupist.

Praktilisest küljest näeb kaardilt ka infot pea 500 tule peatuspaigast ja seal toimuvatest sündmustest. Rakenduse kaardi- ja kalendervaade kuvavad infot eri kujul, nii nadu on mugavam äpi kasutajale.

Haarav mälumäng

Et tule jälgimine oleks põnevam, on kaardile loodud ka mälumäng, mis on laulu- ja tantsupeo kingipoes müügil oleva kaardimängu interaktiivne versioon. Kaardimängul on 100 küsimust ja punkti, mis on asetatud 4200 km pikkusele kaarditeekonnale laiali.

Mängimiseks tuleb kaardile märgitud punktidesse kohale minna. Kui õige koht on leitud, esitab äpp mängijale laulupeoteemalise küsimuse. Õige vastuse korral saab mängija kirja endale ühe punkti. Kui mängija sõidab läbi kogu tuleteekonna ja kõigile punktidele õigesti vastab, võidab mängu.

„Oleme NaviCupis varemgi sarnaseid mänge korraldanud, mis on osalejate vahel tekitanud korraliku võistlusmomendi. Teiste jaoks on see jällegi tore ajaviide, mis viib laulupeoga seotud paikadesse ja harib,“ lisab Berens. Parimatele mängijatele on välja pandud auhinnad.

Praktiline abimees taskus

Äpist ei puudu ka praktiline pidusid puudutav info. Laulupeo asendikaardilt leiab infot nii rongkäigu teekonna kui lauluväljakul toimuva kohta. Kirjas on nii toitlustus- kui parkimist puudutav info, samuti ka peopäevade kava. Praktiline pidu puudutav info jõuab äppi viimasena, juunikuu jooksul.

 

Lae äpp Google Playst alla siit.

Lae äpp Apple Store’ist alla siit.