XX tantsupidu kingib tantsijaile värske helikeelega „Tuljaku“

Tuljak on tantsupeo kroonitants, mille tähendus on tantsijaile sama, mis lauljaile “Mu isamaa on minu arm” laulupeol.

Enam kui saja-aastane Tuljak, Raudkatsi armastuse lugu, on meie põlvkonnal ilmselt kõrvus helisemas Rein Ploomi hoogsas ja võimsas  puhkpilliorkestri seades.

Selle tantsupeo üheks lähteideena oli Vaike Rajastel soov kasutada etenduses pärleid tantsupidude ajaloost. Muusikajuht Tonio Tamra tegi tantsupeo saatemuusikaga väga suur tööd, ühtlustades rütme ning moodustades väga erinevatest aegadest pärit muusikatest ühe tänapäevase kõlaga terviku. Selle töö käigus tekkis pealavastajal ja muusikajuhil soov ka Tuljak sellesse helipilti sobitada. Läbi katsetati palju erinevaid võimalusi, kuid helilooja Rasmus Puuri seades jõuti tulemuseni, millest saab tõenäoliselt juubelipeo kingitus tantsijaile veel paljudeks aastateks.

Tuljaku uue seade esmaesitlus toimub laupäeval, 1. juunil kell 10.05 Klassikaraadio saates „Laulupeo nähtamatud lood“ (https://klassikaraadio.err.ee/941200/laulupeo-nahtamatud-lood )

Seade autor on Rasmus Puur, esitavad Tallinna Kammerorkester ja segakoor Encore dirigent Edmar Tuule juhatusel. Helirežissöör on Teet Kehlmann.