Fotod ja video: Juubelipeo tuli süttis iidsel kombel

1. juuni varahommikul süütasidXXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ kunstilised juhid koos oma õpetajate ja lähedaste kolleegidega Tartus Eesti Rahva Muuseumi juures järveveerel juubelipeo tule.

 

Video Thumbnail

Tuli ei süttinud tavapäraselt tiku abil, vaid selleks kasutati tulekivi, -rauda ja taela. Tulekivist tekkinud sädemed süütasid tule, millest omakorda süütasid tule laulu- ja tantsupeo tõrvikus XXVII laulupeo peadirigent Peeter Perensi ja XX tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste õpetajad Ilma Adamson ja Silvia Mellik.

Tänavuse laulupeo avakontsert „Õpetajale“ on pühendatud meid eluteel suunavatele õpetajatele. Kontsert on justkui ekskursioon eesti muusikalukku kummardusena kõikidele õpetajatele. Laulupeo kunstilise juhi Peeter Perensi sõnul on ta sel tähenduslikul hetkel eriti õnnelik, et saab seda jagada oma armsa õpetaja, Silvia Mellikuga. „Silvia on mulle eluteele rohkem kaasa andnud, kui vaid oskuse koore juhatada. Tema järjekindlus ja suutlikus innustada ka lootusetuna näivates olukordades, on mind aidanud koorijuhi-teel rohkem, kui ta ise aimatagi oskab.“

Tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste sõnul on Ilma Adamson oma vitaalsusega jätkuvalt muretsemas eesti rahvatantsu järeltuleva põlve eest. Ilma hoolib ja hoolitseb rahvatantsu ja tema põhisammude eest ning väärib meie kõigi austust ja tänu, kui Ullo Toomi õpetuse jätkaja ja tema pärandi hoidja. „Olen uhke, et saan seista Ilma kõrval sel varasel hommikutunnil ning tunnen, et selle tulega annab Ilma mulle justkui õnnistuse peo heaks kordaminekuks,“ lausub Vaike Rajaste.

1. juunil käib juubelipeo kunstiline toimkond laulu- ja tantsupeo tulega austust avaldamas Johann Voldemar Jannseni haual Raadi kalmistul ning I laulupeo mälestuskivi juures Peetri kiriku vastas, kus süüdati 50 aastat tagasi esimest korda laulupeo tuli.

Vaata fotosid tule süütamisest siit.