Politsei: kuidas liiklejana Tule Tulemisest turvaliselt osa saada?

Laulu- ja tantsupidu on suursündmus, mille turvalisele õnnestumisele aitab kaasa koostöö ja teistega arvestamine. Täpselt samasuguseid nõudmisi esitab inimestele iga päev ka liiklus. Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna juht Kaido Saarniit annab mõned soovitused kõigile, kes plaanivad Tule Tulemisele kaasa elada ja neile, kelle teed võivad ristuda tule teekonnaga juhuslikult.

Tänavuse laulu- ja tantsupeo tuli liigub rohkem kui kuu jooksul mööda Eesti teid, läbides enam kui 4200 kilomeetrit väga erinevatel sõiduvahenditel, alustades lahtistest veoautodest ja bussidest ning lõpetades hobukaarikute ja jalgratastega. Arusaadav, et sellise vaatepildi nägemine meie teedel pole igapäevane. Sellest hoolimata tuleks hoida oma tähelepanu liiklusel.

Sattudes liiklejana Tule Tulemise teekonnale:

  • Ole liikluses tähelepanelik.
  • Väldi äkilisi manöövreid.
  • Valmistu rahulikuks möödasõiduks.
  • Võta hetk, peatu ja naudi Tule Tulemise teekonda.

Siseriiklikke pikemaid sõite planeerides arvesta laulu- ja tantsupeo tule liikumisteekonnaga ning vajadusel säti oma sõite vastavalt sellele. Laulu- ja tantsupeo tule liikumist saad reaalajas jälgida siinvõi tasuta allalaadimiseks mõeldud äpist „Laulupidu“.