Solarises avati näitus joonistuskonkursi “Laulupidu 2069” parimate võistlustöödega

Joonistusvõistlusele „Laulupidu 2069“ saadeti kokku 720 joonistust, millest parimad valis žürii välja neljas vanusegrupis. Parimatest töödest avati juuni alguses Solarise keskuses näitus, iga vanuserühma võidutöö autoril avaneb ka võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld. Kõiki võitjaid ja parimaid töid saab näha siin.

Joonistuskonkursiga julgustati lapsi ja noori laulupeo juubeliaastal tutvuma selle 150 aasta pikkuse ajalooga. „Laulupidude traditsioon on tulevikus nende hoida ja kanda. Tahtsime konkursitöödes näha seda, mida nemad laulupidudest enim oluliseks peavad. Fantaasiarohked konkursitööd tõid välja nii seda, mis peab nende silmis alles jääma kui ka selliseid tulevikustsenaariume, mis peegeldavad noorte muret soojeneva kliima või laulupeo traditsiooni edasikestmise pärast,“ rääkis Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA teabejuht Sten Weidebaum.

Töid hinnati neljas vanuserühmas. Esile tõsteti järgmiste õpilaste konkursitööd:

1.-3. klass

Võitja: Igor Zolin (Ahtme Gümnaasium, Ida-Virumaa)

Anton Žigadlo (Kohtla-Järve Ahtme Gümnaasium, Ida-Virumaa)

Aleksandra Antonov (Heimtali Põhikool, Viljandimaa)

 

4.-6. klass

Võitja: Erich Sildma (Kohtla-Järve Kunstide Kool, Ida-Virumaa)

Eneli Tooming (Tallinna Ühisgümnaasium, Tallinn)

Melissa Veetõusme (Kehra Gümnaasium, Harjumaa)

 

7.-9. klass

Võitja: Mirtel Migur (Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinn)

Anita Nõmmiste (Kohtla-Järve Kunstide Kool, Ida-Virumaa)

Kaisa Karin Jaaska (Heimtali Põhikool, Viljandimaa)

 

10.-12. klass

Võitja: Merilin Poll (Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinn)

Gert Christjanson (Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinn)

Anastasia Kilyusmik (Tallinna Tehnikagümnaasium, Tallinn)

 

Parimad konkursitööd valis välja žürii koosseisus Ilmi Laur-Paist, Liia Jung, Lydia Rahula, Maret Alango, Margus Saar, Martin Rästa ja Sten Weidebaum.

Iga vanuserühma parima töö autoril avaneb võimalus kanda oma kodukandis juubelilaulu- ja tantsupeo tuld ja tõrvikut. Iga vanuserühma kolmele parimale paneb Premia välja kasti jäätist ning Sokisahtel kingib esile tõstetud tööde autorile laulu- ja tantsupeo ametlikust kingipoest laulupeo seljakoti. Eripreemiad parimatele panevad välja veel Kumu, Kunstihariduse ühing ja ERRi Lastejaam.

Valikut parimatest konkursitöödest näeb alates 3. juunist Solarise keskuses avatud näitusel.

Konkurssi korraldavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja ERRi Lastejaam koostöös MTÜ Kunstihariduse Ühinguga. Auhinnad parimatele panevad välja ABC Motors, Sokisahtel ja Premia.