Lembit Michelsoni fotonäitus “Laulupidu 150”

Alates käesolevast nädalast ääristab Admiraliteedi basseini fotonäitus “Laulupidu 150”. Fotograaf Lembit Michelsoni kaamerasilma läbi jäädvustatud fotod kajastavad hetki viimase kümne aasta laulu- ja tantsupidudest, mille hulka mahuvad nii kolm noorte- kui ka kolm üldpidu.

Vabasse õhku üles seatud näitusel on eksponeeritud üle 60 fotograaf Lembit Michelsoni tehtud pildi alates 2007. aasta noorte laulu- ja tantsupeost. “Seal on fotosid melust, tule tulemisest, headest ja rõõmsatest tunnetest. Üle 60 eri formaadis pildi on kokku miksitud, et meeleolu hästi esile tuua,” kirjeldab fotostuudio Akriibia projektijuht Õie Õll vast üles seatud väljapanekut.

Näitusele saanud fotode valikut põhjendab Lembit Michelson järgmiselt: “Fotode valik sai tehtud nii, et näidata, et laulu-ja tantsupidu on massiüritus ja seal osaleb väga palju inimesi nii ühel kui ka teisel pool, ehk siis nii pealtvaatajaid kui ka tantsijaid-lauljaid. Olen pildistanud varem ka, aga enne 2007. aastat oli filmiaeg ning nende fotode kaasamine on eraldi teema.”

Tantsu- ja laulupeoliste emotsioonide jäädvustamine on Michelsoni jaoks “Üks niisugune sündmus, mis kõiki eestimaalasi puudutab ja seob ja ega sellepärast ei pea olema laulja või tantsija, et seal käia. Pigem on see missioonitunne kui suur muusikahuvi, kuigi see on ka olemas.”

Näituse autor julgustab kõiki huvilisi fotodega tutvuma tulema, et näha ühe professionaalse fotograafi nägemust laulu- ja tantsupidudest, seda enam, et näha kõige sotsiaalmeedias rippuva kõrval suurt ja vahetut pilti.

Tallinna Sadama initsiatiivil algatatud välinäitust on huvilistel võimalus minna kaema ööpäevaringselt ning seda pea terve eesoleva aasta jooksul.