FOTOD TULE TEEKONNALT: Vaata, kuidas on tuli eri maakondades liikunud

Praeguseks 22 päeva teel olnud juubelipeo tuld on kantud nii autol, mootorpaadil, rullsuuskadel kui jalgrattal. Kogusime meie fotomeeskonna pilgu läbi erilisemad hetked tule senisest teekonnast. Täna ja homme jätkab tuli liikumist Tartumaal, kus see põleb ereda leegiga ka seal toimuval laulupeol.

Tule esimeseks peatuseks olid Muhu- ja Saaremaa. Kahe päeva jooksul liikus seal tuli nii külgkorviga mootorratta, hoburakendi, mootorpaadi, tõukeratta, jalgratta kui elektriauto abil. Muhulased võtsid tule vastu sadamas randunud Uisulaev Moonlandilt.

Saaremaal Nasva jõe sadamas anti tuli Kuressaarelt üle Anseküla kihelkonna esindajatele, kust tuli liikus kaatriga jõge mööda edasi Salme jõesadamasse.

Hiidlased tervitasid tuld endale omase külalislahkusega igas saare otsas meeleoluka laulu ja tantsuga. Päeva lõpuks sõitis tuli Eesti oma elektriautol Nobe Orjaku sadamasse, kus seda võtsid vastu kohalikud rahvatantsijad, kes olid sinna kogunenud, et tervitada tuld kohaliku tantsupeoga.

Tulega liigub iga päev kaasas ka hulk olulisi inimesi, kes hoolitsevad selle eest, et tuli teekonnal kordagi ei kustuks ning kõik olulised sündmused saaks pildis ja sõnas jäädvustatud. Pildil osa meeskonnast Läänemaal lõunasööki nautimas.

Pärnumaal liikus tuli avatud autol, et kogu linnarahvas tulest osa saaks ja sellest osa ka endale koju viia saaksid.

Valgamaal oli tule liikumise üheks erilisemaks hetkeks, kui kohalikud rullsuusatajad tule Tartu Maratoni Palu toitlustuspunktis tule enda kanda võtsid ja sellega IRONMANile sõitsid. Rullsuusatajaid saatis elektriauto NOBE.

Lisaks panid Valgamaalased tule ka hobukaarikule.

Valgamaalased andsid tõrviku kätte ka jalgratturile, kes andis Otepää valla poolt Keeni raudteeülesõidu juures tule üle Valga vallale.

Võrumaal kandis laulu- ja tantsupeo tuld puusuuskadel Anti Saarepuu.

Lisaks maakondadele liiguvad omanäoliste masinatega ka Tule Tulemise korraldusmeeskond. Head autod on välja pannud partner ABC motors. Kõik kusjuures juubelipeo värvides ja mustrites. Pildid Tule Tulemise sotsiaalmeedia eest hoolitsev Kätlin.

Koppadest moodustatud südamekujutisega tervitati juubelipeo tuld ka Põlvamaal.

Kõiki pilte tule teekonnalt näeb laulu- ja tantsupeo veebilehelt www.laulupidu.ee. Samuti jõuab kõige uuem pildimaterjal laulu- ja tantsupeo Facebooki ja Instagrami.

Tuletame meelde, et tule teekonda saad jälgida mistahes maailma nurgast, laadides alla selleks loodud mobiiliäpi „Laulupidu“ või hoides silma peal laulu- ja tantsupeo veebilehel asuval interaktiivsel kaardil. Ära unusta ka sotsiaalmeedias oma tulega kohtumise emotsioone ja hetki jagamast. Kasuta selleks teemaviidet #tuletulemine.