SOS Lasteküla kutsub kõiki laulusõpru jõulukaarte joonistama

SOS Lasteküla kuulutab välja jõuluteemaliste piltide joonistamisvõistluse, kus saavad osaleda kuni 19-aastased lapsed ja noored. Kõikide laulupeo ajal kohapeal joonistatud piltide seast valib professionaalne žürii välja üheksa pilti, mis pannakse rahvahääletusele. Kolmest rahvahääletuse võitnud pildist saavad SOS Lasteküla 2019. aasta ametlikud jõulupostkaardid.

Joonistamiseks vajaminevate tarvete eest on hoolitsenud Vunder ning kunsti-, hobi ja koolitarvete kauplused Skizze, kes panevad välja ka auhinnad parimatele väikestele ja suurtele joonistajatele. Joonistusvõistlus toimub kolmes vanuserühmas: 1.-4. klass;  5.-8. klass ja 9-12. klass.

Professionaalne žürii valib 12. juuliks igast vanusegrupist 3 parimat tööd, mis pannakse üles SOS Lasteküla Facebooki lehele. Ajavahemikul 12. juuli kuni 31. juuli saavad kõik inimesed hääle anda oma lemmikpildile. Kolmest enim hääli saanud pildist trükitakse  heategevuslikud postkaardid, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla peretugevdusprogrammile, mis toetab laste kasvamist oma bioloogiliste vanemate juures.

SOS Lastekülal ja laulupeo meeskonnal on see juba teistkordne kogemus üheskoos joonistamisvõistlust läbi viia. Esimene võistlus toimus 2016. aastal, mil kõikide konkursile saadetud joonistuste hulgast valiti välja kolm noorte laulu- ja tantsupeoteemalist pilti „Mina jään“. Joonistusvõistluse kolmest võidutööst trükkis SOS Lasteküla postkaardid, mille müügist saadav tulu läks SOS Lastekülade laste ja perede toetuseks.