Tallinnasse püstitati viimane juubelilaulupeo installatsioon

Sel nädalal avati Tallinnas Pikakari rannas viimane laulu ja tantsu juubeliaasta installatsioon. Kokku on südamekujulisi installatsioone üle Eesti kuus. Samasugusedinstallatsioonid onpaigaldatud ka Tartusse, Viljandisse, Elvasse, Torisse ja Muhu saarele.

Tallinnas asuv Pikakari rand sai Sinilipule lisaks ka sinise südame, Katariina kai kõrvale paigaldatud südamekujuline laulu ja tantsupeo installatsioon viitab Lydia Koidula sõnadele “Minu arm”, mis on valitud sel aastal toimuva juubelilaulupeo juhtmõtteks.

Kino Maastikuarhitektid OÜ poolt valmistatudinstallatsioonid on kasutatavad pildiraamina ja varustatud laulupeo teemalise teabega. Pikakari rand sinise südame asupaigana sai valitud eelkõige ilusa merevaate tõttu.

“Juubeliaasta installatsioonidegasoovime näidata neid olulisi väärtusi, mida laulu- ja tantsupeo liikumine juba 150 aastat endaga kaasas kannab. Läbi Pikakari randa paigaldatud südame saame näha nii Tallinna siluetti kui ka laulukaart, kus juba 90 aastat on laulupidusid peetud. Täname Tallinna linna laulupidude võõrustamise eest ja oleme rõõmsad, et saame kümne aasta jooksul neljal korral Tallinnasse Eesti rahva suurimat pidu pidama koguneda,” ütles Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta projektijuht Sten Weidebaum.