Viimane võimalus külastada sõna- ja koorilaululavastust “Hakkame, mehed, minema”
Möödunud nädalal Noblessneri sadamalinnakus Noblessner Shipyardis esietendunud Gustav Ernesaksa elu käsitlevat sõna- ja koorilaululavastust „Hakkame, mehed, minema“ on kõigil huvilistel võimalik järgmisel nädalal veel külastada.
Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sa teabejuht Sten Weidebaumi sõnul on tähelepanuväärne, kuidas etenduse loojatel on õnnestunud niivõrd ehedalt ja tundlikult anda pealtvaatajatele sissevaade legendaarse laulutaat Gustav Ernesaksa keerukale elukäigule. “Ernesaks on ju meie kujutelmas kindlasti suurem, kui aeg – lavastuses avaneb aga Gert Raudsepa suurepärase rollilahenduse kaudu Ernesaksa inimlik pool pildikestena tema elust. Etendus ei püüa vastata küsimustele vaid jätab kõigile võimaluse ise edasi mõelda, arvata ja huvi korral juurde lugeda. Etenduses lööb kaasa ka dirigent Hirvo Surva, kelle hoida on alates 2014. aastast Ernesaksa enda taktikepp, koos oma Estonia poiste- ja noormeestekoor. Etenduses on kesksel kohal suurepärases esituses kõlav Gustav Ernesaksa looming. Juubelilaulupeo eel on lavastuse pealkiri „Hakkame, mehed, minema“ kenasti mitmetähenduslik – lisaks kutsele külastada etendust on see suurepärane võimalus sättida end emotsionaalse laenguga teele juubelipeo poole, mis kohe-kohe kätte jõuab,“ rääkis Weidebaum.
Etenduse lavastaja Veiko Tubin ütleb: „Gustav Ernesaksa lugu räägib lisaks kõigele muule eestluse püsimajäämisest ja laulu võimust. See on harukordne võimalus vaadata Eesti ühe suurkuju ellu nii mälestuste kui ka koorimuusika kaudu. Nii nagu Ernesaks lõi pärast sõda noorusest pakatava RAMi koori, on lavastuse läbivaks teljeks Rahvusooper Estonia poiste- ja noormeestekoor, kes Hirvo Surva dirigeerimisel põimib lavastusse laulutaadi loomingu ja aitab mõtestada Ernesaksa läbi muusika. See teatriõhtu on sõnaline, muusikaline ja visuaalne rännak, kus kohtuvad erinevad ajad, tegelased ning laulutaadi tuntud helilooming.“
Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti.