Kollektiivide juhid üle Eesti ütlesid juubelipeole „Tere!“

23. jaanuarist kuni 16. veebruarini tegime XXVII laulu- ja XX tantsupeo loojatega haldusreformijärgsele Eestile tiiru peale, et öelda kollektiivijuhtidele “Tere!” ning tutvustada 2019. aasta juubelipidu „Minu arm“.

Esimest korda käidi sellisel viisil maakondades kollektiivijuhtidele saabuvat laulu- ja tantsupidu tutvustamas 2016. aastal, kui asuti teele XII noorte laulu- ja tantsupeo poole. Seekordsetel kohtumistel tutvustasid saabuvat pidu nii Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA korraldustoimkond kui ka saabuva juubelipeo kunstilise toimkonna esindajad. Kõigile kuulajatele tutvustati juubelipeo juhtmõtet „Minu arm“ ning anti ülevaade nii laulupeo repertuaarist kui tantsupeo kavast.

Ka tänavustelt kohtumistelt jäid eredamate hetkena meelde eelkõige kollektiivijuhtide sõnavõtud selle kohta, mida tähendab nende jaoks saabuv juubelipidu ja juhtmõte „Minu arm“.

Küsisime Tartus toimunud Terepäeval osalejatelt, millised on nende mõtted seoses juubelipeo juhtmõttega “Minu arm”.

Tartumaalt pärit rahvatantsuansambel Tarbatu kunstiline juht Jaanus Randma selgitab, et tema jaoks tähendab juubelipeo juhtmõte usaldust tema ning ta tantsijate vahel. „Minu jaoks tähendab see minu lapsi. Mitte ainult minu bioloogilisi lapsi, vaid ka mu tantsijaid. Kõige paremini tunnetan ma seda siis, kui ma näen, et mu tantsijad usaldavad ennast minu kätesse läbi kõigi minu tegemiste ja mõtete. Usalduses peitubki minu arm,“ selgitas juubelipeo juhtmõtte isiklikku tähendust Randma.

Koorijuht ja muusikapedagoog Lauri Breede jaoks on minu arm tähendus läbiv tema elus. „Ma leian, et selles mõttes peitub kogu minu muusika, kõik minu lauljad, minu kodu ja kodumaa,“ rääkis Breede.

Kollektiivide juhtidele üle Eesti käisid tere ütlemas juubelipeo peakorraldaja Aet Maatee, laulupeo peadirigent Peeter Perens, tantsupeo pealavastaja Vaike Rajaste, rahvamuusikute juht Juhan Uppin, muusikatoimetaja Ave Sopp, tantsutoimetaja Andi Einaste ning laulu- ja tantsupeo teabejuht Sten Weidebaum.

Suur tänu kõigile, kes tulid – üksi pole keegi!