Kollektiivide registreerimine laulu- ja tantsupeole lõpeb 23. veebruaril

Veel viimaseid päevi saab kollektiive registreerida 2019. aastal toimuvale XXVII laulu- ja XX tantsupeole “Minu arm”. Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA juhataja Aet Maatee kutsub kõiki kollektiive üle Eesti end laulu- ja tantsupeo registris kirja panema. “Tule tee kingitus Eestile ja ühine juubelipeoga enne 23. veebruari südaööd,” kutsub Maatee kõiki ühinema teekonnaga laulu- ja tantsupeole.

Kollektiivide registreerimiseks on vajalik täita avaldus laulu- ja tantsupeo elektroonilises registris aadressil: register.laulupidu.ee. Väliseesti ning väliskollektiivid saavad oma registreerimistaotlused esitada neljapäeva, 1. märtsini laulu- ja tantsupeo kodulehel aadressil www.laulupidu.ee.

Kollektiive peole registreerudes ei tohiks unustada tellida ka õppematerjale. Laulupeo muusikatoimetaja Ave Sopp paneb südamele, et laulikuid tellides mõeldaks ette, kas sügisel on lauljaid kooridesse lisandumas. „Laulikud tuleks tellida võimalusel sügisest lauljate arvu silmas pidades, kuna sügisel ei pruugi enam laulikuid kõigile saada olla,“ rõhutab Sopp.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte on “Minu arm“. Need sõnad puudutavad kõiki meid isiklikult ning igaüks teab ise nende tähendust. Lydia Koidula sulest sai neist otsekui ajatu hümn isamaa-armastusele, mis on rahvast rasketel aegadel ühendanud oma maad hoidma ning aina uueks looma. Kõigi meie suhe isamaasse on eriline. Arm ja isamaa on niivõrd avarad ja mitmekihilised mõisted, et saavad sisu üksnes isikliku pühenduse ja pöördumise kaudu.

2019. aastal möödub laulupeo sünnist 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. XXVII laulupeo peadirigent on Peeter Perens, XX tantsupeo pealavastaja on Vaike Rajaste ning rahvamuusikute pealik on Juhan Uppin.

Peole registreerimisega seotud küsimustega palume pöörduda programmitoimetaja Vaike Rajaste poole e-posti aadressil vaike.rajaste@laulupidu.ee.