Päästeameti soovitused koolimajades ööbivatele laulu- ja tantsupeolistele
XX tantsupeol osalejad teevad alates eilsest üle Tallinna harjutusväljakutel proove, mõne päeva pärast saabuvad ka laulupeolised, kokku enam kui 46 000 peolist. Nende turvaliseks majutamiseks 47 Tallinna ja Harjumaa koolimajas annab oma soovitused Põhja päästekeskuse ohutusjärelevalve büroost Ants Aguraiuja.
Kokku on kasutusel 20 maja, kus seitse ööd veedavad tantsupeolised ning 27 maja, kus kaheks-kolmeks ööks peatuvad laulupeolised. Keskmiselt ööbib ühes koolimajas 450 peolist ning 3 juuli öösel ööbib koolimajades kokku kõige rohkem ehk enam kui 19 000 peolist. „Tähelepanu tuleks pöörata evakuatsiooniteedele ning sellele, kuidas võimaliku ohu korral kiirelt ja turvaliselt majast välja saab. Igaühe ülesanne on veenduda, et kooli personalilt saadakse piisav selgitus selle kohta, kuidas võimaliku õnnetuse korral käituda,“ ütles Aguraiuja. Kooli personali ülesanne on juhendada konkreetse maakonna vastutavaid isikuid, kelle ülesandeks on tagada vajadusel ööbimisaegne evakuatsioonikorraldus.
Et kõige pisemgi õnnetus laulu- ja tantsupeolisi ei puudutaks, annab Ants Aguraiuja mõned soovitused:
- Pääsud kuni välisukseni tuleb hoida vabad. Mööbel peab jääma klassiruumidesse ning seda ei tohi ladustada üldkasutuses olevates koridorides ega ka trepikodades.
- Toolid ja lauad paigutage nii, et need kergelt ümber ei kukuks ega kellelegi viga ei teeks.
- Elektriseadmeid laadige siis, kui olete ise juures, aga kindlasti mitte magamise ajal.
- Ärge jätke elektriseadmeid laadides riiete või madratsite alla ja ka seinakontakte mitte – need kipuvad õhuvaheta üle kuumenema.
- Riiete kuivatamisel hoidke riided kütteseadmetest ohutus kauguses.
- Riiete triikimise järgselt jälgige, et triikraud oleks vooluvõrgust eemaldatud.
- Harupistikusse pange ainult üks või kaks elektriseadet korraga, mitte rohkem.