Tule Tulemise tehniline meeskond on oma tööga lõpusirgele jõudmas

Laulu- ja tantsupeo tuli on pärast oma 33 päeva pikkust teekonda jõudnud pealinnas rõõmustada juba paljusid pidulisi nii Kalevi staadionil, rongkäigus kui ka Tallinna lauluväljakul. Ent oma 4200 km pikkusel marsruudil Tallinna seisis tule turvalise ja tõrgeteta kulgemise eest 28-liikmeline Tehnikaülikooli Akadeemilisest Meeskoorist moodustunud tule tehniline meeskond, kes on oma töö eest suure tänukummarduse ära teeninud.

Kui tule teekonna alguses kinnitas end Tule Tulemise Akadeemiliseks Meeskonnaks kutsuva tehnilise meeskonna pealik Jaak Kortel, et kõik on kulgenud väga hästi, siis ei pea ta oma sõnu sööma ka teekonna lõpus. Kõik on väga head koostööd teinud. Kuigi meeskoor koosneb eri inimestest, kelle kaasamõtlemise valmidus on erinev, hindan saavutatud tulemust väga heaks ning olen meeste tööga rahul. Olen endale kõrgemaid nõudmisi esitades üritanud neid motiveerida ja näidata, kuidas võiks või peaks asju tegema. Kui nad saavad neid oskuseid kasutada tulevikus, on minu töö korda läinud,“ vahetab Jaak Kortel muljeid tule teekonna lõpus.

Tema sõnul jäid teekonna jooksul ka tulega ümber käimise ülesanded samaks ning ootamatuid väljakutseid ei lisandunud, kuna pigem oli kõvasti rohkem ette mõeldud kui päriselt vaja oli. Igasugusest plaanist puudus aga tuld kandnud lodja Emajõe madalikule kinni jäämine, kuid ka see ei heidutanud meeskonda ning kaldale ujudes ületati seegi takistus.

10 päeva tule teekonda kaasa teinud Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori president Hannes Plinte usub, et sel teekonnal seisis meeskoori motivatsiooni taga akadeemiline vaim ja organiseeritus, mis on nende meeskonnaga alati kaasas käinud. “Peale selle on meie vaimu hoidjaks meeskonna pealik Jaak Kortel, kes on seda kõike väga hästi ohjas hoides jaganud ülesandeid ja vastutust nii, et iga mees teadis alati oma kohta ja see ongi meid ühtsena koos hoidnud,” kiidab koori president Jaak Kortelit.

Häid sõnu on meeskoori töö kohta jagada ka tervikuna. “See oli vägev, mida need mehed tegid. Kindlasti oli see retk, mis jääb kauaks meelde ja mehed juba räägivad, et järgmisel korral proovivad kogu teekonna kaasa teha,” lisab koori president Hannes Plinte.

Kui võib arvata, et tule teekonnaga lõppes ka tehnilise meeskonna töö, siis tegelikkuses seisid meeskoori lauljad tule põlemise eest hea ka terve tantsupeo, rongkäigu ja laulupeo mõlema kontserdi vältel. Tehnilise meeskonna töö saab lõpu, kui Jaak Kortel kustutab pühapäeva õhtul lauluväljaku tuletornis XXVII laulupeo “Minu arm” tule.