Juubelipeo tegijad pälvisid presidendi ja peaministri tunnustuse

XXVII laulu- ja XX tantsupeo korraldajad ja kunstilised toimkondade pühendunud töö ja panus läbi aegade suurima laulu- ja tantsupeo korraldamiseks pälvis suvel Vabariigi Presidendi ja peaministri tunnustuse.

Kadrioru roosiaias andsid Eesti Kooriühing, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koos president Kersti Kaljulaidiga üle ka esimesed laulu- ja tantsupeo kodarrahad. President Kersti Kaljulaidi sõnul on meie rahva suured peod meile alati andnud julgust ja jõudu ning eneseusku, mis on kasvanud üksteise toel ning aidanud meil sammuda suure sihi poole, vaba Eesti riigi poole. Riigipea tänas roosiaeda kogunenud kodarrahade saajaid, kes on kandnud laulu- ja tantsupidude vaimu läbi aegade ning kelle juhatamisel oleme ennast erinevatel aegadel suureks loonud.

Augusti lõpul kogunesid laulu- ja tantsupeo eestvedajad peaminister Jüri Ratase kutsel Stenbocki majja, kus anti üle tunnustused peo korraldajatele ja kunstilistele juhtidele. „Eestlased nimetavad ennast uhkusega laulvaks rahvaks. Üheslaulmine on meid rõõmustanud headel ja lähendanud rasketel aegadel ning saanud seeläbi osaks meie rahvuslikust identiteedist ja mõttelaadist. Ka tänavune laulu- ja tantsupidu aitasid täita eestimaalaste hingi headuse ja soojusega, tuua meid üksteisele lähemale ning pakkuda uuesti seda isamaa-armastust, millest need traditsioonid on alguse saanud,“ tänas peaminister korraldajaid, tantsijaid ja lauljaid, kes panustasid suvise laulu- ja tantsupeo korraldamisesse ja õnnestumisesse.