Esitluskontserdil esitatakse oluline osa laulupeo repertuaarist

6. mail toimub Estonia kontserdisaalis koorijuhtidele mõeldud XXVII laulupeo repertuaari tutvustav esitluskontsert. Esitamisele tuleb enamik 2019. aasta laulupeo kooriliikide repertuaarist. Kohale on oodatud kõik laulupeole registreerunud kooride dirigendid.

Laulupeo peadirigent Peeter Perensi sõnul on esitluskontserdil kaks peamist eesmärki. „Ühelt poolt soovime tutvustada tuleva aasta laulupeol kõlavat repertuaari, sealhulgas uudisloomingut. Teisalt soovime anda koorijuhtidele praktilisi juhiseid lugude juhatamiseks. Esitluskontserdil esitatakse lood sellisena nagu nad peaksid kõlama laulupeol,“ tutvustab Peeter Perens esitluskontserti.

Esitluskontserdil esitatud paladest on eesmärk teha ka videosalvestised, millest saab koorijuhtidele üks repertuaari õppematerjali osa lisaks väljaantavatele laulikutele. Videosalvestised on hiljem kättesaadavad laulupeo veebilehelt koos dirigentidele mõeldud töölehtedega.

Estonia kontserdisaalis tulevad esitamisele kõikide kooriliikide repertuaarid. Repertuaari esitavad Karlova kooli, Tallinna Muusikakeskkooli ja Püha Miikaeli kooli mudilaskoor, Eesti Rahvusmeeskoor, Tallinna Poistekoor ja Rahvusooper Estonia poistekoor, kammerkoor Head Ööd, Vend ja Tartu Ülikooli kammerkoor, Teaduste Akadeemia Naiskoor, üle-eestiline neidudekoor Leelo ja neidudekoor Kammerhääled. Koore juhatavad juubelilaulupeo liigijuhid ja dirigendid.

Kontsert algab kell kümme hommikul ja on plaanitud umbes kella poole seitsmeni õhtul. Iga liigi kooride repertuaarile on plaanitud kindel ajavahemik, mis sõltub repertuaari pikkusest ja mahust.

Kontserdi ajakava on järgmine:

10.00 Mudilaskoorid
11.00 Poiste- ja meeskoorid
12.45 Lastekoorid
14.00 Ühendkoorid
16.00 Segakoorid
17.15 Naiskoorid

XXVII laulupeo peadirigent ja kunstiline juht on Peeter Perens ning kunstilise juhi assistent on Siim Selis. 150. sünnipäeva tähistav laulupidu toimub 6.-7. juulini 2019 Tallinna Lauluväljakul.