Koorivanemate ümarlauale kogunes enam kui 100 osalejat üle Eesti

Oktoobri lõpus kogunes Eesti Koorijuhtide Liidu ja Eesti Kooriühingu kutsel Tallinnas koorivanemate ümarlaud, et teha ülevaade Eesti koorimaastiku hetkeseisust ja tulevikuplaanidest. Ümarlauale kogunes arutlema ja kuulama üle 100 osalise üle Eesti.

Teabepäeval tutvustati koorivaldkonna kitsaskohti ning väljatöötamisel olevaid koorimuusika arengusuundi. Pikemalt peatuti ka koorijuhi töötasu ja kutsekvalifikatsiooni teemal.

“Tore oli näha, et sõnavõtjaid ja kaasamõtlejaid oli palju. Teineteisele jagati praktilisi kogemusi ja toodi erinevaid näiteid, mis võiksid üksteist toetada,” rääkis Eesti Koorijuhtide Liidu juhatuse liige Heli Jürgenson.

Terava küsimusena kerkis ümarlaual päevakorrale, kas eri Eestimaa paigus tegutsevatel kooridel on piisavalt vajalikke teadmisi ja oskusi, et rajada koorile vajalik MTÜ vormis katusorganisatsioon ja tegeleda vajalike protsesside haldamise ja juhtimisega. “Need on teemad, millega suur hulk koore iseseisvalt hakkama ei saa. Peame tegelema sellega, et pakkuda neile vajalikku abi,“ rääkis Jürgenson.

Ümarlaua korraldajad aga usuvad, et oktoobris katsetatud formaat võiks olla üks viis, kuidas koore toetada. “Sellel vormil võiks olla jätk, kus koorivanemad käivad koos. Näeme, et Kooriüing koos alaliitudega võiksid pakkuda ka vajalikke koolitusi ja tugiteenuseid ka teistele.”

Koorivanematele tutvustati ka väljatöötamisel olevat „väärt koori“ tunnustust, mis on üks osa teavitustööst ja aitab esile tõsta edulugusid ja eeskujusid. Väärt koori tunnustus antakse koorile, kellel on ametlikult palgatud dirigent ja kelle majandustegevus on korras ning läbipaistev.