Laulupeol valmisid SOS Lasteküla jõulukaardid

SOS Lasteküla kuulutas XXVII laulupeol „Minu arm“ välja vahva joonistamisvõistluse, kus said osaleda kuni 19-aastased lapsed ja noored. Kõikide laulupeo ajal kohapeal joonistatud piltide seast valis žürii välja 12 pilti, mis pandi rahvahääletuseks ülesse SOS Lasteküla Facebook-i lehele. Neljast rahvahääletusel võitnud pildist trükiti SOS Lasteküla ametlikud postkaardid, mille müügist saadav tulu läheb SOS Lasteküla peretugevdusprogrammile, mis toetab laste kasvamist oma bioloogiliste vanemate juures. Joonistajaid oli kokku 182.

Joonistamiseks vajaminevate tarvete eest on hoolitses Vunder kunsti-, hobi ja koolitarvete kauplus Skizze, kes pani välja ka auhinnad parimatele väikestele ja suurtele joonistajatele. Joonistusvõistlus toimus neljas vanuserühmas: eelkooliealised, 1.-4. klass; 5.-8. klass ja 9-12. klass. Joonistada sai neljal erineval teemal: laulupidu, jõulud, sünnipäev, minu pere.

SOS Lastekülal ja laulupeo meeskonnal on see juba teistkordne kogemus üheskoos joonistamisvõistlust läbi viia. Esimene võistlus toimus 2016. aastal, mil kõikide konkursile saadetud joonistuste hulgast valiti välja kolm noorte laulu- ja tantsupeoteemalist pilti „Mina jään“. Joonistusvõistluse kolmest võidutööst trükkis SOS Lasteküla postkaardid, mille müügist saadav tulu läks SOS Lastekülade laste ja perede toetuseks.

Võidutööd joonistasid:
6-aastane Mia Marta, Jõulud, vanuserühm: eelkooliealised

8-aastane Nora, Laulupidu, vanuserühm: 1-4 klass

12-aastane Pia-Grete, Laulupidu, vanuserühm: 5-8 klass

17-aastane Liis, Eesti, vanuserühm: 9-12 klass

Helina, Minu lemmik koht Eestis, vanuserühm: täiskasvanud

Hetkel on SOS Lasteküla e-poest võimalik osta jõuludeteemalist kaarti „Jõuluvana“ – https://www.sos-lastekyla.ee/e-pood/kaardid